عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۰:۲۸

بانک‌ها از اقدام حقوقی و اجرایی علیه واحدهای تولیدی منع شدند

مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد. مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طی نامه شماره ۲۷۰۶۸۶۱ مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ توسط دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد.در این مصوبه آمده است: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی و در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و «عطف به بند (۲) مصوبات یکصد و هفتاد و دومین جلسه دبیرخانه ستاد ابلاغی به شماره ۲۳۴۹۱۹۰ مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۶» در خصوص بررسی موضوع واحدهایی که از محل وجوه اداره شده تسهیلات دریافت نموده‌اند

پس از استماع نظرات اعضا در نهایت تصمیمات ذیل اتخاذ گردید:
۱-۱- بانک مرکزی و کلیه بانک‌های عامل موظفند واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات از محل وجوه اداره شده که اصل و سود مبلغ تسهیلات دریافتی را به بانک پرداخت نموده‌اند را از سرفصل بدهکاران غیرجاری خارج نموده و کلیه محدودیت‌های آنها را برطرف نمایند.
۱-۲- مقرر شد کلیه بانک‌های عامل نسبت به ارائه لیست بدهکاران تسهیلات اعطایی از محل وجوه اداره شده، (به تفکیک نام شرکت، اصل وام، سود، میزان جرایم) ظرف مدت ۳ ماه به دبیرخانه ستاد تسهیل اقدام نمایند.
۱-۳- مقرر شد پس از دریافت لیست تسهیلات گیرندگان از بانک‌ها و مشخص شدن میزان جرایم تسهیلات پرداختی موضوع پس از دریافت دستورالعمل‌های موجود در کمیته‌های تخصصی ستاد تسهیل مطرح و در صورت نیاز پیشنهاد بخشش جرایم به هیأت وزیران ارسال تا در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی توسط هیأت وزیران انجام پذیرد.
۱-۴- بدیهی است تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص بانک‌ها اجازه هیچ گونه اقدام حقوقی اجرایی و محدودیت ساز بانکی در خصوص جرایم تسهیلات از محل وجوه اداره شده را نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021