عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۷:۰۹

بذرپاش اعلام کرد: تزریق ۳۵ همت برای تکمیل مسکن مهر در دولت سیزدهم

وزیر راه و شهرسازی گفت: در دولت سیزدهم در مجموع بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان از منابع وزارت راه وشهرسازی از محل مولدسازی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شد.مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ۶۴۴۷ واحد مسکن مهر در شهرهای جدید پردیس و مهستان اظهار کرد: افتتاح‌های دیروز در مهستان و پردیس مرهون پیگیری‌های متعدد رئیس جمهور شهید است. اتمام این واحدها و دیگر واحدها که در سراسر کشور در حال انجام است حاصل جلسات متعدد طولانی مدت و پیگیری‌های رئیس جمهور شهید و مجموعه وزارت راه وشهرسازی است.

وی افزود: در ابتدای دولت سیزدهم بیش از ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر به دولت به ارث رسید که تکمیل واحدهای فوق به دلیل نداشتن آورده متقاضیان کاری دشوار بود. تکمیل هر واحد باقی مانده مسکن مهر به طور میانگین به ۳۰۰ میلیون تومان نیاز داشت که منابع آن از طریق مولدسازی انجام شد.بذرپاش تاکید کرد: بزرگترین مولدسازی تاریخ ایران در پروژه‌های مسکن مهر رخ داد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: از حدود ۱۱هزار واحد باقی مانده مسکن مهر مهستان با افتتاح‌های دیروز ۱۰ هزار واحد تحویل مردم شده که با حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد. ۱۰۰۰ واحد باقی مانده نیز به زودی تکمیل و تحویل خواهد شد.بذرپاش توضیح داد: در دولت سیزدهم در مجموع بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان از منابع وزارت راه وشهرسازی از محل مولدسازی برای تکمیل واحدهای مسکن مهر هزینه شد. با افتتاح ‌های دیروز عدد تکمیل شده واحدهای مسکن مهر در دولت سیزدهم به ۱۳۷ هزار واحد رسید.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد واحدهای در حال ساخت نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کرده است از تامین ۲هزار ۶۸۰ هکتار زمین در مهستان برای تولید مسکن خبر داد.
وی با یادآوری اینکه دولت سیزدهم به مانند دولت های قبل در خصوص تکمیل واحدهای مسکن مهر به ایم جمله بسنده نکرد که منابع مالی وجود ندارد گفت: دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور شهید شجاعانه وارد میدان شد و تولید مسکن در سراسر کشور مرهون زحمات آن بزرگوار است.بذرپاش یادآور شد: دولت سیزدهم موفق شد تا رشد منفی ۱۳ونیم درصد در بخش مسکن و ساختمان به مثبت ۴.۸ برساند. همچنین رکورد صدور پروانه در بافت های فرسوده در سال گذشته شکسته شد.بذرپاش با تاکید بر اینکه در کل کشور ۱۰۰هزار هکتار زمین تامین شده است گفت: تا تابستان رقم تامین شده زمین به ۱۲۰ هزار هکتار می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021