عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۸:۴۳

حمایت تمام‌قد وزارت نفت از سازندگان داخلی

وزیر نفت در بازدید از غرفه‌های شرکت‌های داخلی حاضر در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت از نزدیک به بررسی دستاوردهای این شرکت‌ها و دیدگاه‌های آن‌ها پرداخت. به گزارش خبرنگار ما، جواد اوجی پس از پایان آیین رسمی گشایش بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت به سراغ غرفه‌های شرکت‌های داخلی در سالن‌های ۷، ۸، ۱۰ و ۱۱ رفت و از نزدیک در جریان توانمندی‌ها و دیدگاه‌های نمایندگان آن‌ها قرار گرفت.وزیر نفت در جریان این بازدید با حضور در غرفه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در جریان وضع توسعه پروژه‌های نفتی این قرارگاه قرار گرفت و گفت: سکوی فاز 13A میدان گازی شمترک پارس جنوبی که در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در حال تعمیر است، امسال باید به بهره‌برداری برسد.

.همچنین، در این بازدید نماینده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در پاسخ به وزیر نفت گفت: این سکو با چهار حلقه چاه تا پایان امسال عملیاتی خواهد شد. نماینده این قرارگاه طرح توسعه میدان آزادگان را از دیگر پروژه‌های نفتی در حال اجرای قرارگاه خاتم‌الانبیا دانست و افزود: همچنین تلمبه‌خانه شماره یک خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک آماده بهره‌برداری است.
وی ادامه داد: طرح دیگر این قرارگاه در صنعت نفت، ساخت پالایشگاه مهر خلیج‌فارس است که با بهره‌برداری از آن امسال، به ظرفیت پالایشی کشور افزوده خواهد شد. براساس این گزارش، وزیر نفت در بازدید از غرفه اداره اسناد و موزه‌های صنعت نفت گفت: این اداره تنها مسئول گرداوری اسناد نفتی ایران است. از سال ۱۴۰۰ تاکنون اتفاق‌های بزرگی در این صنعت در بخش بالادست و پایین‌دست رقم خورده، ازاین‌رو یکی از وظیفه‌های موزه‌های صنعت نفت، ثبت این وقایع و اطلاع‌رسانی آن‌هاست.نماینده این اداره نیز در پاسخ به وزیر نفت گفت: در وزارت نفت دولت سیزدهم تشکیل بخش تاریخ شفاهی صنعت نفت به‌عنوان زیرمجموعه مدیریت دانش در این اداره در اولویت قرار گرفته و در ابتدا مصاحبه با مدیران شرکت پایانه‌های نفتی ایران انجام، و مصاحبه با مدیران شرکت نفت فلات قاره ایران نیز آغاز شده است.
حمایت تمام‌قد وزارت نفت از سازندگان داخلی
در ادامه، نماینده شرکت فراتک خطاب به وزیر نفت در بازدید از غرفه این شرکت، گفت: یکی از پروژه‌های مهم این شرکت تولید لوله‌های جی‌آراس (لوله‌های درون‌چاهی بدون درز) است. بیش از دو سال است که کارخانه تولید این مدل لوله‌ها با ظرفیت ۳ هزار کیلومتر در سال، در شهرستان سپیدان استان فارس به بهره‌برداری رسیده است. نخستین قرارداد تولید این مدل لوله به‌تازگی با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب امضا شده است.
وزیر نفت با قدردانی از همه سازندگان بار اول کالاهای اساسی صنعت نفت در غرفه شرکت فراتک تأکید کرد: وزارت نفت در دولت سیزدهم، از همه سازندگان داخلی حمایت کامل خواهد کرد.
اعتماد بیشتر به سازندگان داخلی در صنعت نفت
بر طبق این گزارش، نماینده شرکت رال که در زمینه غواصی در عمق زیاد در دریا فعال است، خطاب به وزیر نفت گفت: تمام فناوری‌های لازم برای غواصی در عمق زیاد، طی سه سال اخیر در نبود شرکت‌های خارجی در ایران بومی‌سازی شده است و در سال‌های اخیر در پروژه‌های تعمیر و نگهداری تأسیسات زیردریایی و سکوهای پارس جنوبی و سایر میدان‌های نفتی و گازی در خلیج‌فارس همکاری داشته‌ایم.شرکت فاتح صنعت، مقصد بعدی وزیر نفت در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی نفت بود. اوجی خطاب به نماینده شرکت فاتح صنعت پرسید: هم‌اکنون چالش شما در صنعت نفت کشور چیست؟ که نماینده این شرکت در پاسخ گفت: اعتماد بیشتر به سازندگان داخلی در صنعت نفت، یکی از دغدغه‌های سازندگان داخلی است.
همچنین در جریان این بازدید نماینده شرکت بسط انرژی پرشیا در گفت‌وگو با وزیر نفت بیان کرد: هم‌اکنون این شرکت در حال ساخت رشته‌های تکمیلی درون‌چاهی با فشار ۵ و ۱۰ هزار پوند بر اینچ مربع است، به‌تازگی نیز کارخانه‌های ما در حال ساخت ۲۰ رشته تکمیلی درون‌چاهی با فشار ۱۰ هزار پی‌اس‌آی و ۹۰ رشته تکمیلی با فشار ۵ هزار پی‌اس‌آی برای شرکت ملی نفت ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021