عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۰:۱۳

خوش بینی انبوه سازان به آینده بازار مسکن

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: تمام بازارهای مالی در کنار بازار مسکن باید به این انتخابات خوش بین باشند.به گزارش اقتصادآنلاین، حسن محتشم در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب پزشکیان برای بازار مسکن و بخش خصوصی مفید خواهد بود و اینکه با رویکردهای اعلام شده از سوی رئیس جمهور جدید مبنی بر اینکه دولت نباید در بازار مسکن دخالت کند را مثبت ارزیابی می کنید؟ گفت: انتظار حوزه مسکن از دولت این است که به قانون ساماندهی مسکن و قانون جهش تولید احترام گذاشته و آنرا اجرا کند چرا که این قانون مصوبه مجلس است.

وی اضافه کرد: موضوع مهمی که وجود دارد این است که دولت قبل برخی برنامه ها را به صورت نیم بند اجرا کرد. پس با اضافه کردن برخی اقدامات می توان امیدوار بود که برنامه ها در دو سال آینده به نتیجه برسد و متقاضیان مسکن و بی مسکن ها، ثمره آن را ببینند.
محتشم با بیان اینکه به لحاظ روانی دولت جدید و پزشکیان به عنوان رئیس جمهور جدید می تواند برای بازار مسکن و بخش مسکن مفید باشد گفت: در دولت قبل وعده داده شد که سالانه یک میلیون واحد مسکونی احداث شود بنابراین اگر می خواهیم به این اعداد نزدیک شویم باید دولت چهاردهم به بخش خصوصی اعتماد کند. اما متاسفانه اگر آمارها را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که دولت سیزدهم حتی در اعداد یک میلیون واحد مسکونی هم به مرحله قرارداد نرسید.
وی تاکید کرد: تمام بازارهای مالی در کنار بازار مسکن باید به این انتخابات خوش بین باشند. اگر دولت به بخش خصوصی اعتماد کند قطعا تورم و قیمت ها کنترل خواهد شد و در کنار آن قیمت مسکن به ثبات خواهد رسید.
محتشم یادآوری کرد: دولت چهاردهم می تواند از نیروهای مجرب و وزرای کارآمد برای بخش مسکن استفاده کند تا نتیجه آنرا در ماه های آینده ببیند. به هر حال تا تیم قبلی بخواهد تغییر کند و تیم جدید ایجاد شود تا حدودی زمان می برد. اما انبوه سازان مسکن به این تغییر خوش بین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021