عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۹:۴۴

شرکت نفت و گاز پارس ۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

شرکت نفت و گاز پارس در حاشیه سومین روز از بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و همزمان با برگزاری نشست تخصصی طرح‌های توسعه‌ای و عملیاتی شرکت نفت و گاز پارس با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ۶ تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. در نخستین مورد، تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت و گاز پارس و دانشگاه خلیج فارس با موضوع برگزاری رویدادهای فناورانه، ارائه خدمات آزمایشگاهی، استفاده از تجهیزات و امکانات علمی و آموزشی و همکاری در زمینه تبادل اطلاعات علمی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای، همکاری در قالب فرصت‌های مطالعاتی، طرح پژوهانه، شناسایی دانشجویان نخبه به‌منظور تشکیل هسته‌های علمی و پژوهشی و حمایت از نوآوری‌های مورد نیاز میدان پارس جنوبی امضا شد. این تفاهم‌نامه را محمدحسین متجلی مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و محمد مدرسی رئیس دانشگاه خلیج فارس نفت امضا کردند. تفاهم‌نامه بعدی همکاری فنی و علمی بین شرکت نفت و گاز پارس و پژوهشگاه صنعت نفت مربوط است.

براساس این تفاهم‌نامه، همکاری درطرح‌های پژوهشی و فناورانه با رویکرد رفع چالش‌های اولویت‌دار و نیازهای شناسایی شده واحدهای ستادی و عملیاتی، برگزاری رویدادهای فناورانه، ارائه خدمات آزمایشگاهی، استفاده از تجهیزات و امکانات علمی و آموزشی، تحقیقاتی و مشاوره‌ای بین شرکت نفت و گاز پارس و پژوهشگاه صنعت نفت انجام خواهد شد، این تفاهم‌نامه را متجلی و عظیم کلانتری اصل رئیس پژوهشگاه صنعت نفت امضا کردند.

تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت خدمات فنی و مهندسی نصر مبتکران با موضوع طراحی تجهیزات جانبی نصب شیر ایمنی درون‌چاهی ثانویه و رفع مشکل ایمنی چاه شماره ۱۰ سکوی ۱۰ میدان مشترک پارس جنوبی تفاهم‌نامه بعدی بود.

تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت نفت و گاز پارس و شرکت ماشین‌سازی شمال پیروز با هدف ساخت تجهیزات روشنایی ضدانفجار (EX) مورد نیاز در سکوهای دریایی و پالایشگاه‌های پارس‌جنوبی، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت نفت و گاز پارس و شرکت نهادین آرمان برای ساخت قطعات یدکی کنترل ولو، اقلام یدکی روتاری، مکانیکال سیل و Dry Gas seal مورد نیاز در سکوهای دریایی و پالایشگاه‌های پارس جنوبی و تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های و گاز پارس و فراصنعت آرمان با هدف ساخت شیر کنترل، اکچیویتور (محرک Actuator)، پوزیشنر (موقعیت‌ساز) و قطعات یدکی مورد نیاز در سکوهای دریایی و پالایشگاه‌های پارس جنوبی تفاهم‌نامه‌های دیگری بود که امضا شد.

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» از روز چهارشنبه (۱۹ اردیبهشت) به‌مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است.

بیش از هزار و ۷۵۰ شرکت ایرانی و خارجی در این رویداد بزرگ نفتی در بخش‌های مختلف ازجمله شرکت‌های بالادست نفت و گاز، اکتشاف و تولید، سازندگان داخلی، صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی گاز، پالایش و پتروشیمی و شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های فناوری، دانشگاه‌ها، استارتاپ‌ها و دیگر شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت حضور دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021