عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۳۰

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:از تحریم استقبال نمی‌کنیم اما سبب شکوفایی نبوغ ایرانی‌ها شد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از پیگیری و شتاب‌بخشی عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی گلستان، زنجان و ابن‌سینای همدان که از سال‌ها پیش متوقف شده بودند، خبر داد.

مرتضی شاهمیرزایی در نخستین نشست هم‌اندیشی CAPTURE CO۲ اظهار کرد: راهبرد جمع‌آوری گازهای همراه مشعل و مدیریت کربن از دو سال پیش در شرکت ملی صنایع پتروشیمی مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.
وی افزود: با اجرای راهبرد جمع‌آوری گازهای همراه مشعل در گچساران، مارون، مسجدسلیمان و شرق اهواز ضمن صیانت از محیط زیست، بخشی از خوراک مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی برای تکمیل زنجیره ارزش تأمین خواهد شد.
معاون وزیر نفت با اشاره به احیای برخی از طرح‌های نیمه‌تمام و متوقف صنعت پتروشیمی در دولت سیزدهم، تصریح کرد: برخی از اقدام‌هایی که برای امید آفرینی و توسعه در مناطق انجام شده است، آغاز دوباره عملیات اجرایی طرح‌های پتروشیمی گلستان، زنجان و ابن‌سینای همدان است که از سال‌ها پیش متوقف شده بودند.
شاهمیرزایی با تأکید بر لزوم حمایت از ساخت داخل، خواستار شتاب‌بخشی در انتقال دانش فنی و فناوری‌های روز جهان با هدف خودکفایی شد و تأکید کرد: ما از تحریم استقبال نمی‌کنیم، اما شرایط دوران تحریم سبب شکوفایی نبوغ ایرانی‌ها شد و امروز با تکیه بر توان داخلی در حال توسعه و پیشرفت صنعت پتروشیمی هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *