عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۵ ۰۹:۰۴

واکنش مثبت بورس به اقدامات اخیر دولت

بازار سرمایه که روزهای گذشته به اخبار مثبت واکنش نشان داد امروز نیز با رشد ۸۱۵۳ واحد مواجه شد؛ اگرچه شاخص هم‌وزن افت کرد و فرابورس نیز به نوعی درجا زد.در اولین روز هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۱۵۳ واحد رشد کرد و به دو میلیون و ۹۴ هزار و ۲۳۳ واحد رسید. شاخص هم‌وزن اما ۶۲۲ واحد کاهش یافت و در عدد ۶۸۴ هزار و ۷۳۱ واحد ایستاد.تعداد معاملات دیروز بورس تهران ۲۶۰ هزار فقره بود که ارزش آن به ۵۲۸۵ میلیارد تومان رسید.فملی، فولاد و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به ذوب، فولاد و خودرو اشاره کرد که همگی سبزپوش شدند.

روز شنبه شاخص فرابورس ایران فقط شش واحد افزایش یافت و ۲۲ هزار و ۷۰۲ واحد رسید. در واقع فرابورس به نوعی درجا زد.
تعداد معاملات دیروز فرابورس بیش از ۱۳۷ هزار فقره به ارزش ۷۳۲۴ میلیارد تومان بود.آریا و هرمز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس داشتند و مارون تاثیر منفی ایجاد کرد. نمادهای پرتراکنش نیز شفام، فزر و خاور بودند.
به دنبال ریزش قیمت سهام بورسی در هفته‌های گذشته، دولت چهار برنامه را در دستور کار قرار داد. محمد مخبر ـ سرپرست ریاست جمهوری از وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان بورس خواست تا زمینه ورود هر چه سریع‌تر بنگاه‌ها و شرکت‌های بزرگ کشور به بازار سرمایه را تسهیل کنند.احسان خاندوزی ـ وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت نیز چهار برنامه را برای کمک به بازار سرمایه تشریح کرد. این اقدامات شامل کنترل نرخ سود بانکی، پذیرش بار مالی برخی معافیت‌های مالیاتی برای اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۳ توسط سازمان برنامه، دستور بررسی نرخ خوراک پالایشگاه‌ها توسط وزارت نفت و تکیف وزارت صمت برای تجدید ارزیابی دارایی دو خودروساز بزرگ در قالب یک مصوبه قانونی بود. پس از این اقدامات بازار بورس به مدت دو روز کاری مثبت شد. دیروز نیز شاخص کل افزایش پیدا کرد اما تعداد نمادهای منفی از تعداد نمادهای مثبت، بیشتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021