عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۱۰

پیش‌بینی افزایش مسافران هوایی در نوروز ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه امسال برنامه پایش کیفیت خدمات به مسافران را به مرحله اجرا می‌گذاریم، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سه تا پنج درصد افزایش مسافر هوایی داشته باشیم. رضا نخجوانی گفت: در ۵۶ فرودگاه کشور آمادگی پذیرش کلیه پروازهای داخلی را داریم. کلیه امکانات و زیرساخت‌های فرودگاهی برای پذیرش مسافر فراهم است. جلسات هماهنگی هم به این منظور با سازمان میراث ث گردشگری و وزارت راه و سایر دستگاه‌ها برگزار شده و کمیته‌های تخصصی تشکیل شده است

وی ادامه داد: امسال برنامه پایش کیفیت خدمات به مسافران را به مرحله اجرا می‌گذاریم؛ این پایش پیش از این هم وجود داشته اما اکنون بر اساس معیار بین‌المللی است و روز جمعه به‌عنوان اولین فرودگاه، در فرودگاه بین‌المللی مشهد، برنامه پایش آغاز می‌شود. البته در خصوص منشا تاخیرها، مسئولیت با شرکت هواپیمایی است که باید چارچوب ها را رعایت کند تا شاهد یک برنامه نوروزی در شأن مردم باشیم.مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم سه تا پنج درصد افزایش مسافر هوایی داشته باشیم، گفت: امسال یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۱۲۱ نفر مسافر داشتیم و پیش‌بینی می‌کنیم که سال ۱۴۰۳، یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۵۱ نفر مسافر داشته باشیم و شرکت فرودگاه‌ها آمادگی پذیرش هر پروازی که مجوز کسب کرده باشد را دارد.
۸۰ درصد ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها بدهکار هستند
نخجوانی درباره میزان بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌ها توضیح داد: ۸۰ درصد ایرلاین‌ها به شرکت فرودگاه‌ها بدهکار هستند، اما در ایام نوروز هم خللی در فعالیت این شرکت‌ها ایجاد نخواهد شد، برای اینکه خدمت‌رسانی به مردم به بهترین نحو انجام شود. البته شرایط ما خوب است و شرکت ها تلاش می‌کنند میزان بدهی خود را به تدریج و بر اساس تفاهم‌نامه‌ها کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021