عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۸ ۰۶:۰۰

عراق پالایشگاه شمال خود در بیجی که یکی از مهمترین مجتمع‌های انرژی این کشور است را پس…
یک کارشناس مسائل روسیه با اعتقاد بر اینکه در حال حاضر در جنگ اوکراین، مسکو دست برتر را در…
آرشیو
اخبار دسته بندی: فیلم و صوت
وزیر فرهنگ یونان از مستند ـ درام نتفلیکس درباره اسکندر مقدونی انتقاد کرد و آن را داستانی بسیار بی‌کیفیت، کم محتوا و مملو از اشتباهات تاریخی توصیف کرد.
مدودف معتقد است نیروهای روسیه برای پایان دادن به جنگ با پیروزی روسیه باید به کی‌یف برسند. او همچنین گفت تحویل جت‌های جنگنده اف-۱۶ به اوکراین خطر ایجاد درگیری هسته‌ای را به همراه دارد.
رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند یکی از موشک‌های دارای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای این کشور در هنگام پرتابی آزمایشی در ماه گذشته میلادی بعد از شلیک نقص فنی پیدا کرده و در اقیانوس در نزدیکی زیردریایی که آن را شلیک کرد، افتاد.
کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این که برخی از کشورهای عربی سپر رژیم صهیونیستی شده اند، گفت: کشورهای عربی و اسلامی باید به آمریکا فشار آورده و آن را مجبور کنند تا آتش‌بس را بپذیرد. بایدن و بلینکن در قتل عام در غزه مسئولیت مستقیم دارند.
روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به اینکه دولت‌ها، دیپلمات‌ها، شخصیت‌های نظامی و جاسوسان در کنفرانس امنیتی اخیر در مونیخ نگران «متمایل شدن جنگ اوکراین به نفع مسکو بودند» نوشت «پیروزی‌های روسیه در این نبرد، ایمان رهبران اروپایی و آمریکا به چشم‌انداز جنگ اوکراین را متزلزل کرده است».
دبیرکل اوپک با اشاره به اینکه نخستین باری نیست که عضوی به‌دلیل ملاحظات خود از این سازمان کناره‌گیری می‌کند، گفت: نگران خروج آنگولا از اوپک نیستیم.
اسلام آباد در نظر دارد کار ساخت بخش ۸۰ کیلومتری پروژه خط لوله گاز ایران-پاکستان از مرز ایران تا گوادر را آغاز کند تا در صورت تصمیم تهران برای مراجعه به دادگاه داوری بین‌المللی، جریمه احتمالی ۱۸ میلیارد دلاری را نپردازد.
آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: برخی بهانه می‌آورند و می‌گویند اگر بخواهیم گردشگری فعال شود باید نسبت به یکسری اصول و مبانی تجدیدنظر کنیم، این حرف نادرستی است. با حفظ اصول امروز جاذبه‌ها در ایران اسلامی به میزانی است که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می‌کند.
وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی با همتای سوری خود با اشاره به دیدارش با رییس‌جمهور سوریه گفت : در دیدار با آقای بشار اسد در خصوص آخرین تحولات منطقه، دیدگاه‌های ایران و سوریه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
فیلم و صوت
مربی تیم ملی کشتی آزاد به تشریح آخرین وضعیت جسمانی قهرمان جهان و المپیک پرداخت و زمان بازگشت او به اردوهای تیم ملی را اعلام کرد.