عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۶:۰۱

«آبادیران» میزبان ۳۴۶ شرکت و نهاد فعال در حوزه محرومیت‌زدایی

برنامه ملی آبادیران دومین نمایشگاه خود را از دیروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد برگزار کرد و در طی آن ۳۴۶ شرکت و نهاد حضور دارند که از این تعداد ۲۸۱ شرکت دانش‌بنیان، خلاق و فناور، ۲۰ گروه جهادی و مردمی و ۴۵ نهاد و دستگاه اجرایی هستند.برنامه ملی آبادیران با شعار «نوآوری برای آبادانی» با هدف پیشرفت و آبادانی کشور به دنبال رفع چالش‌های مناطق محروم و روستایی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه زنجیره ارزش ظرفیت‌های بومی مناطق کمتر برخوردار با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و سایر ارکان زیست بوم نوآوری و فناوری است.

در قالب این برنامه ملی همه نهادهای دولتی و غیر دولتی فعال در آبادانی و پیشرفت ایران همچون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، کمیته امداد امام خمینی(ره) به دنبال توانمندسازی و ارتقای مناطق محروم با استفاده از دانش، فناوری و نوآوری خواهند بود.
اتصال شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار پروژه‌های محرومیت‌زدایی از طریق خیریه‌ها، سمن‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی مسؤول، کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در راستای عمران، آبادانی و محرومیت‌زدایی از اهداف و کارکردهای این برنامه ملی اعلام شده است.
این برنامه پس از دو سال فعالیت طرح‌های محرومیت‌زدایی در حوزه‌های مختلف اجرایی کرده است. بخشی از این طرح‌های محرومیت‌زدایی شامل این موارد می‌شود:
طرح نمک‌زدایی و حذف پساب شور
از آب چاه
با توجه به نیاز مبرم مناطق مختلف کشور به آب شرب، کاهش پساب تولیدی نسبت به روش‌های موجود از بزرگترین نیازهای امروز کشور است. با توجه به پساب تولیدی در روش‌های معمول که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته جهت کاهش پساب و افزایش آب تولیدی از ابعاد مختلف مورد توجه خواهد بود.
استخراج آب آشامیدنی از اعماق زمین هزینه‌های بسیار بالاتری نسبت به روش‌های معمول دارد؛ از این رو یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با در دست داشتن فناوری‌های تکمیلی می‌تواند علاوه بر استفاده از بخشی از آب به عنوان آب شرب، از پساب آن نیز برای کشت و پرورش میگو نیز بهره برد و این کار نه تنها استفاده حداکثری از آب استخراج شده بلکه اشتغال‌زایی و امنیت غذایی در منطقه را به همراه خواهد داشت.این شرکت تکنولوژی نانوکویتاسیون را با ساخت دستگاه‌هایی در تولید نانوامولسیون‌ها و هموژانیزاسیون برای اولین بار در کشور بومی کرد. این دستگاه مورد توجه صنایع مختلف از جمله تصفیه آب و پساب، صنایع غذایی، دارویی و صنعت نفت و پتروشیمی قرار گرفته است. این شرکت دانش‌بنیان امروز به عنوان یکی از بازیگران پیشرو در صنعت تولید تجهیزات و سیستم‌های تصفیه آب و پساب، دستگاه تولید نانو مواد، صنایع نفت و گاز در کشور است.
این شرکت هم‌اکنون طیفی از محصولات و خدمات را در حوزه‌های نمک‌زدایی از آب و پساب، حذف نیترات از آب آشامیدنی، حذف آرسنیک، حذف کروم و سایر فلزات سنگین، حذف کدورت، تصفیه پساب نساجی، تصفیه پساب نفتی داراست.
طرح‌ خانه‌های پیش ساخته بتنی با فرآیند تولید اصلاح شده ویژه مناطق محروم
با توجه به فرسوده بودن بسیاری از سکونتگاه‌های روستایی و مناطق محروم کشور، آسیب پذیر بودن این خانه‌ها در اثر بلایای طبیعی در طول تاریخ ایران همیشه به چشم خورده است و زلزله خیز بودن سرزمین ایران این خطر را دو چندان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021