عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۵ ۰۸:۲۳

احتمال حل مشکل عمره قوت گرفت؛نشست مثبت بود

شواهد حاکی است نشست تیم کارشناسی هواپیمایی و امور خارجه عربستان در تهران مثبت بوده و احتمال حل مشکل صدور مجوز پروازی برای زائران عمره اعزام به مکه و مدینه تا قبل از پایان امسال دور از انتظار نیست

هفته گذشته هیاتی متشکل از کارشناسان هواپیمایی و امور خارجه عربستان سعودی با هدف رفع مشکل عدم صدور مجوز پرواز وارد تهران شدند که بنا بر شواهد موجود، این نشست در یک فضای صمیمی برگزار شد، مذاکراتی که نشان می‌دهد هیات عربستانی و به تبع آن مقامات سعودی جدیت کامل برای راه‌اندازی عمره مفرده زائران ایرانی دارند.
از نشست‌های مکرر تیم کارشناسی عربستان با مسئولان هواپیمایی و وزارت امور خارجه کشورمان در طول یک هفته‌ای که در تهران حضور داشتند، و همچنین بازدیدهایی که از چند فرودگاه کشورمان داشتند و البته روند مثبت مذاکرات بین طرفین، این طور به نظر می رسد که مشکل صدور مجوز پروازی به سرزمین وحی برای زائران عمره مفرده برطرف شود.
مقامات عربستان به دنبال راه‌اندازی عمره مفرده هستند
تیم کارشناسی عربستان سعودی که اوایل هفته پیش وارد تهران شد، پنجشنبه گذشته پس از انجام مذاکرات خاک ایران را به مقصد عربستان سعودی ترک کردند که احتمالا با توجه به نتایج مذاکرت مثبت طرفین، تا اواخر هفته جاری پاسخ قطعی عربستان به ایران اعلام خواهد شد، رفع مشکل صدور مجوز پروازی دور از انتظار نیست زیرا که موضوع منفی در نشست مشترک بیان نشده و طرف سعودی در این نشست قول همکاری داده است.
مشکل حل شود آماده اعزام زائران عمره هستیم
غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و اوقاف ایرنا با بیان اینکه امیدواریم هر چه سریعتر مشکل صدور مجوز پروازی برطرف شود، گفت: به محض اعلام رفع مشکل صدور مجوز پروازی برای زائران عمره به عربستان سریعا اقدامات لازم درخصوص تهیه جدول کاروان ها و بازنگری های لازم در قالب زمانبندی و غیره به انجام خواهد رسید.
تکمیل بیش از ۵۰ درصد ظرفیت ثبت‌نام زائران حج تمتع
رضایی در خصوص ثبت نام زائران حج تمتع نیز توضیح داد: با توجه به اینکه ثبت‌نام از دارندگان فیش‌های شهریور ماه ۱۳۸۶ آغاز شده و به محض تکمیل شدن ظرفیت کاروان‌ها ثبت‌نام متوقف خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس آمار و اطلاعات موجود تاکنون بیش از ۵۰ درصد ظرفیت ثبت نام زائران حج تمتع تکمیل شده است، گفت: فرصت ایجاد شده فضای بیشتری برای زائران استان‌ها به وجود آورده که می‌تواند از فضای موجود بهره بیشتری ببرند. معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر در قالب زائر و عوامل ستادی به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، اظهار داشت: زائران باید در مرحله اول تکمیل ثبت‌نام خود مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان و مابقی را در مرحله مشخص کردن محل اسکان و پذیرایی و دیگر هزینه های مربوطه در خصوص کیفت هتل واریز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021