عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۸:۳۴

از حسرت‌ حسن فتحی در فقدان یک هنرمند تا حضور پیروزفر و قربانی

در اکران ویژه فیلم «مست عشق» با تقدیر از خانواده فیلمبردار فقید این فیلم، حسن فتحی و شهاب حسینی فقدان مرتضی پورصمدی را حسرت‌بار دانستند.
شامگاه گذشته ۲۵ ازدیبهشت‌ماه اکران ویژه‌ای در هتل اسپیناس پالاس تهران برای فیلم «مست عشق» تدارک دیده شد که یک بخش آن به تقدیر از خانواده فیلمبردار این فیلم اختصاص داشت.
در این برنامه ویژه که با اجرای محمدرضا شهیدی‌فر همراه بود، حسن فتحی (کارگردان و فیلمنامه‌نویس)، فرها توحیدی (فیلمنامه‌نویس)، پارسا پیروزفر، حسام منظور و علیرضا قربانی (خواننده) و نیز امیرحسین فتحی، علی سرتیپی و علی دهکردی حضور داشتند و پیش از شروع فیلم، کلیپی از مرحوم پورصمدی پخش شد که فیلمبرداری «مست عشق» را برعهده داشت و سال گذشته از دنیا رفت.
در این بخش با اهدای یک تابلویی با نام و امضای تمام عوامل فیلم به همسر مرتضی پورصمدی، حس فتحی بیان کرد: بزرگترین حسرت من این است که مرتضی پورصمدی در میان ما نیست تا حاصل زحمت خود را ببیند. یک سال از رفتن او می‌گذرد اما هنوز باور نمی‌کنیم.
سپس با اشاره به اینکه قرار است کتابی درباره این فیلمبردار تهیه و منتشر شود، یک پیام صوتی از شهاب حسینی (بازیگر نقش شمس) که به دلیل مشکل جسمی امکان حضور نداشته پخش شد و او در این پیام با حسرت از فقدان مرتضی پورصمدی صحبت کرد.
یکی از اتفاق‌های ویژه این اکران حضور عوامل فیلم بود و در همین راستا برای بخشی از ظرفیت سالن نمایش بلیت‌فروشی هم انجام شده بود.
به گفته یکی از مخاطبان ایسنا که برای این اکران ویژه «مست عشق» بلیت خریداری کرده بود، آغاز سانس این اکران ساعت ۱۹ اعلام شده بود مردم علاقه‌مندی که با تهیه بلیت دوست داشتند در کنار تماشای فیلم، چهره‌های محبوب خود را هم ببینند بیش از یک ساعت منتظر ماندند تا پس از ورود بازیگران و دیگر عوامل فیلم و حضور آن‌ها روی فرش قرمز و عکاسی، درِ سالن نمایش باز شود.
او با اشاره به شروع پخش فیلم در زمانی که از ساعت ۲۱ گذشته بود و بسیاری از مخاطبان خسته شده بودند، می‌گوید: اگرچه کارگردان فیلم بابت تاخیر و انتظار عذرخواهی کرد اما سالن درنظرگرفته شده برای اکران فیلم سینمایی مناسب نبود و بجز دقایق ابتدایی فیلم که کیفیت ضعیف صدای فیلم، باعث اعتراض تماشاگران شد، ازدحام، ترددهای زیاد، و سر و صدا شرایطی را به وجود آورد که فضا برای فیلم دیدن مناسب نباشد.
در این اکران فرهاد توحیدی در مورد اقتباسی بودن فیلم گفته است: نکته‌ای پخش شده که «مست عشق» ازکتاب «ملت عشق» اقتباس شده است در حالی که آن کتاب هم با الهام از اثری دیگر نوشته شده است و منبع الهام و برداشت ما هم همان بوده است.در غیراینصورت موظف بودیم منبع اقتباس را ذکر کنیم.
«مست عشق» با بازی شهاب حسینی و پارسا پیروزفر در نقش‌های شمسی و مولانا و نیز با حضور جمعی از بازیگران مشهور ترکیه که هنوز خبری از حضور ْآن‌ها در ایران نیست، روی پرده سینماهاست. این فیلم با استقبالی که چندان قابل پیش‌بینی نبود به فروش قابل توجهی دست پیدا کرد و با کنار زدن فیلم‌های «سال گربه» و «بی‌بدن» در جایگاه دوم جدول فروش سینماها قرار گرفته و با حضور نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تماشاگر به فروش ۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021