عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۰:۵۲

افتتاح طرح سراسری دیدار در مشهد

مشهد- ایرج آدینه ،خبرنگارعصررسانه : در مراسم افتتاح طرح سراسری دیدار (سکوهای تنظیم بازار) که با حضور مهدوی،نماینده وزیر کشور و رئیس اداره کل امنیتی انتظامی وزارت کشور ، آیت الله عالمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبرگان رهبری، یعقوب علی نظری، استاندار خراسان رضوی، محسن داوری، معاون استاندار و فرماندار خراسان رضوی، و با حضور مجموعه مدیران شهری و استانی برگزار شد، ضمن اعلام آغاز به کار سکوهای دائمی کالاهای تنظیم بازار، از دو اپلیکیشن خرید اعتباری، «مینی پی» و «بازرگام» که به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی اجرایی می شوند، رونمایی شد.

در این مراسم، دکتر موسی زاده، مدیر پروژه طرح سراسری دیدار، در توضیح سرویس خرید اعتباری «مینی پی» که بر پایه عرضه بدون واسطه و اعتباری کالاهای تنظیم بازار طراحی شده است، گفت: سرویس اعتباری و اقساطی مینی پی، در حال حاضر با اتصال به بیش از ۱۰ هزار صندوق فروشگاهی در سراسر کشور می تواند امکان خریدی آسان، بدون هیچ گونه بهره و کارمزد بانکی و بدون افزایش قیمت به دلیل خرید اقساطی کالا، با امکان بهره مندی از تخفیف خرید نقدی را فراهم سازد. این نوع خرید بدون نیاز به مراجعه به هیچ بانکی و صرفا از طریق ارائه کد ملی به صندوق فروشگاه و ارائه رمز پیامک شده ، انجام میشود. زیر ساخت ارائه این خدمات در کشور فراهم شده است اما در گام اول و به صورت پایلوت، این طرح در استان خراسان رضوی و با ۸۰ صندوق فعال در فروشگاه ها، ارائه خدمت می دهد.
دکتر موسی زاده با اشاره به نوع خدمات دهی خرید اقساطی که در حال حاضر در کشور رایج است گفت: در وضعیت موجود که شاغلین و مستمری بگیران از فروشگاه‌های طرف قرارداد، خریدهای خود را انجام می دهند، وضعیت به این شکل است که اغلب منابع دریافتی از سوی بانک را با سود بانکی دریافت نموده و برای خرید به فروشگاه ها مراجعه مینمایند که طبیعتا با افزایش نرخ کالا به جهت اقساطی شدن آن نیز مواجه می شوند. این موضوع به نظر امری بدیهی می رسد در حالیکه با سیستم خرید اعتباری که بر پایه اپلیکیشن «مینی پی» ایجاد شده است، خریدار نهایی نه تنها هزینه مازاد بر قیمت اولیه را پرداخت نمی کند، بلکه می تواند بر اساس اعتبار خود، چند برابر بودجه واقعی خود خرید نماید. وی افزود: در سیستم «مینی پی»، امکان نظارت و کنترل قیمت، تکریم ارباب رجوع ، ارائه تخفیفات، خریدهای اقساطی بدون افزایش قیمت و سیاستگذاری نحوه عرضه کالا وجود خواهد داشت . بنابراین در این شیوه خرید، سود اصلی از یک طرف نصیب تولید کنندگان و از سوی دیگر به دلیل پرداخت اقساطی بدون سود، به کاربر نهایی خرید اختصاص خواهد یافت.
مدیر پروژه طرح سراسری دیدار با اشاره به اینکه فروشگاه های زیر مجموعه این طرح در واقع سکوهای دائمی کالاهای تنظیم بازار هستند، و در تمام طول سال، مجموعه کالاهای تنظیم بازار، کالاهای اساسی و کالاهای تندگردش را ارائه می دهند، زمان رسمی آغاز به کار این طرح را ۱۰ اسفند ماه اعلام کرد و افزود: سکوهای تنظیم بازار از ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ آماده ارائه خدمات هستند. هم اکنون کلیه فروشگاه های زنجیره ای ومراکز عرضه ای که در سایت وابلیکیشن مینی پی معرفی شده اند ، در سراسر کشور آماده ارائه خدمات خرید اعتباری با مینی پی هستند و تا قبل از فرارسیدن سال جدید ، فروشگاه های زنجیره ای که به این چرخه اضافه می شوند را از طریق سایت «مینی پی» اطلاع رسانی می کنیم .
وی افزود: تمامی ارگانها و ادارات طرف قرار داد این طرح در سایت مینی پی اعلام می شوند . همچنین امکان عضویت سازمانها و نهادهای علاقمند و فروشگاه های جدید نیز فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *