عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۳:۴۴

افزایش تولید سالانه ۲.۵ درصدی محصولات کشاورزی در همدان هدف گذاری شد

همدان -مریم قاسمی،خبرنگارعصررسانه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: برنامه افزایش تولید سالانه ۲.۵ درصدی محصولات کشاورزی استان در سال جاری هدف گذاری و عملیاتی می‌شود.رضا بهراملو در دیدار با کارکنان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: باید از عدد تکراری تولید سالانه ۴.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی فاصله بگیریم و به تولید پنج میلیون تن محصول سالم و با کیفیت دست یابیم

. وی ادامه داد: در راستای تحقق جهش تولید باید ایده‌های کاربردی ارائه دهیم بنابراین تلاش داریم اتاق فکر عملیاتی در سازمان جهاد کشاورزی با ویژگی ثبت ایده‌ها راه‌اندازی شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان یادآور شد: این سازمان در سال ۱۴۰۲ موفق به کسب رتبه‌های برتر کشوری شد به طوری که جزو سه دستگاه برتر کشور قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه این مهم نشان از عملکرد جهادی همکاران دارد افزود: اگرچه کمبود و کاستی‌ها در بین بود که می‌توان از این موارد در راستای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های سال ۱۴۰۳ بهره برد. بهراملو تاکید کرد: سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب، سال جهش تولید با مشارکت مردم، نامگذاری شد به نحوی که انتخاب این شعار بیانگر اهمیت توجه به تولید ملی و نقش حیاتی مشارکت همگانی مردم است. وی با بیان اینکه شعار سال با رشد تولید نه بلکه با جهش تولید محقق می‌شود،تصریح کرد: جهش تولید، رشد معمولی نیست جهش محسوب می‌شود بنابراین باید برنامه مدون در این رابطه تدوین شود تا مشارکت مردمی نیز افزایش یابد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه اتاق فکر از همکاران جهادی سازمان جهاد، مرکز تحقیقات کشاورزی، محققان و کشاورزان صاحب نظر هر هفته برگزار می‌شود افزود: پیشنهادات همچنین ایده‌ها پس از بررسی در اتاق فکر وارد عرصه عمل می‌شود. بهراملو با اشاره به اینکه در راستای تحقق جهش تولید باید از ۴۱ کشاورز نمونه ملی استفاده کنیم چراکه نخبگان کشاورزی محسوب می‌شوند اضافه کرد: حمایت تولید، سبب افزایش تولید محصولات با کیفیت می‌شود. وی با تاکید بر اینکه توسعه صنایع کوچک روستایی نیز از برنامه‌های دیگر امسال است یادآور شد: در این حوزه استقبال همه جانبه وجود دارد و باید عملیاتی شود به نحوی که روستاهای استان مولد و صنایع کوچک روستایی راه‌اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021