عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۱۰:۰۶

البرز یکی از قطب های مهم صنعتی کشور است

کرج-مهیا حسن آبی،خبرنگارعصررسانه : پرهام رضایی رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در نشست مطبوعاتی که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، این استان را یکی از قطب های مهم صنعتی کشور دانست که بیش از ۸۰ درصد صنعت ماکارانی و ۶۰ درصد صنعت دارویی کشور را در خود جای داده است و خاطرنشان کرد: در حوزه تجارت بین الملل سالانه حدود ۲۰ هزار کانتینر سبزی و صیفی جات از البرز به کشورهای همسایه صادر می شود که این مهم از افتخارات استان البرز است.

رضایی عنوان کرد: آشنایی بخش های مختلف جامعه با واحدهای صنعتی و ایجاد انگیزه در مدیران این مجموعه برای رقایت استفاده از تمام ظرفیت های موجود این حوزه از اهداف اتاق بازرگانی استان البرز در برگزاری تورهای مذکور بوده است. این مجموعه همچنین در زمینه آموزش نیز همواره برگزار کننده دوره های تخصصی برای بازرگانان و فعالان اقتصادی بوده است.

وی کسب رتبه برتر آموزشی برای سه سال متوالی در میان اتاق های بازرگانی سراسر کشور را از مهم ترین دستاوردهای اتاق البرز در حوزه آموزش دانست و مطرح کرد: طبق مقایسه آماری در ۱۰ ماه نخست سال گذشته بالغ بر ۹۴ دوره آموزشی آنلاین و حضوری به میزبانی اتاق البرز برگزار شد ک در مدت مشابه امسال این رقم ب ۱۰۳ مورد رسیده و پیش بینی می شود در سال آینده به بیش از ۱۲۰ دوره آموزشی برسد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز از افتتاح استودیوی رادیویی و تلویزیونی فاتح به عنوان اولین استودیوی بخش خصوصی در میان اتاق های بازرگانی سراسر کشور خبر داد و اعلام کرد: این استودیو با هدف مخابره اخبار و رویدادهای مهم حوزه تولید، صنعت، خدمات و فناوری، ارائه گزارش از آخرین دستاوردهای گروه های استارتاپی و دانش بنیان، بررسی فرصت ها و چالش های صادراتی و نیز تجارت بین الملل در استان در بهمن ۱۳۹۹ افتتاح شد.

رضایی با اشاره به افزایش دوبرابری صادرات نسبت به سال قبل در البرز، گفت: توجه ویژه به واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی استان و پیگیری اقدامات لازم به منظور بهبود محیط کسب و کار در این مناطق از طریق برگزاری نشست های تعاملی و مشورتی با مدیران شهرک های صنعتی در استان نیز از دیگر رویکردهای مهم و اجرایی است که از ابتدای سال جاری در اتاق البرز دنبال شده است.

پرهام رضایی با اشاره به افزایش دو برابری میزان صادرات البرز اظهار کرد: سالانه ۲۴ هزار کانتینر محصولات کشاورزی از این استان به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود که از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ هزار کانتینر صادر شده است.

رضایی گفت: اکنون البرز به تمام کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله امارات، بحرین، عمان و کویت صادرات محصول دارد و کشورهای چین، روسیه و قاره آفریقا از مقصدهای دیگر صادرات استان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *