عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۶:۳۷

امام جمعه موقت تهران: نر خ بیکاری رو به کاهش است

امام جمعه موقت تهران حضور ۴۱ درصدی مردم در انتخابات را جهاد مقبول و سرافرازی ثابت در تاریخ انتخابات خواند و با اشاره به عملکرد دولت در یک سال گذشته گفت: در حالی که نرخ بیکاری در دولت های قبل بالا بود، نرخ بیکاری در دولت سیزدهم رو به کاهش است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: تقوا توشه و لباس است؛ برهنگی و بی حجابی ارزان دادن ارزش والای بانوان است، لذا لباس وقار، آبرو، زینت و مجوز ارتباط با دیگران و نشانه اجتماعی بودن است. بدن ما لباس ماست و این لباس روی بدن، لباس لباس است. وقتی بدن یعنی لباس ما از روح‌مان جدا می شود، لباس پارسایی، پاکیزگی و پرهیز از گناهان و حرام‌خوری برای ما آبرو و اعتبار است. خدا نکند انسان در خانه ابد اعتبار و آبرو نداشته و خدا و پیغمبر و ملائک او را تحویل نگیرند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام رشد تولید و مهار تورم گفت: رهبر انقلاب می دانند که اگر اقتصاد کشور و چرخ تولید راه بیفتد، خیلی از بگومگوها و دو قطبی ها و بهانه جویی‌ها کنار می رود.
بالغ بر ۶ هزار بنگاه اقتصادی راکدیا نیمه فعال به بهره‌وری رسیده است

خطیب جمعه تهران با اشاره به حضور رئیس جمهور در نماز جمعه امروز تهران گفت: چند نکته را درباره مساله رشد تولید و مهار تورم در محضر رئیس جمهور بیان می کنم؛ رئیس دولت با حضور مستقیم در بنگاه های تولیدی و انجام اقدامات موثر و پیگیری های مستمر توانست بالغ بر ۶ هزار بنگاه اقتصادی راکد یا نیمه فعال را به بهره وری و فعالیت برسانند که این از پیروزی های خوب است چون به جای تاسیس کارخانه، بیماری کارخانه ها را درمان کردند.
وی ادامه داد: راه انداختن ۶ هزار بنگاه تولید در کاهش بیکاری اثر دارد؛ در این دولت نرخ بیکاری رو به کاهش است، به طوری که در برخی از استان ها در اثر رشد تولید، افرادی برای کار نبودند و ۱۵ هزار نفر را از استان های دیگر جذب و مشغول کردند.
صدیقی با بیان اینکه با فعالیت های دولت پیشرفت های خوبی در مساله نفت و معاون زیرزمینی حاصل شده است، افزود: به اعتقاد کارشناسان مساله نقدینگی از عوامل تورم است که دولت توانست نقدینگی را از ۴۲ به ۳۴ کاهش دهند. همچنین نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده و تا ۷.۶ درصد رسید در حالی که نرخ بیکاری در دولت های قبل بالا بود.
امام جمعه موقت تهران اختصاص صد در صدی بودجه عمرانی را از اقدامات قابل قبول دولت دانست و گفت: در دولت های قبل بودجه عمرانی را کم دیده و به سایر نیازها توجه می کردند اما در این دولت مساله عمران و آبادانی مورد توجه قرار گرفت.
وی همچنین انضباط مالی و استقراض نداشتن دولت از بانک مرکزی را از دیگر امتیازات دولت خواند و گفت: استمرار سفرهای کاری رئیس جمهور به استان ها باعث گره گشایی مشکلات و انس با مردم و شنیدین درد مردم از زبان خودشان شد. از جمله اینکه تصمیم گیری در سفر بندرعباس برای رفع مشکل ۳۵ ساله کردند.
امسال سرمایه گذاری خارجی
۹۱ میلیارد دلار بوده است
خطیب جمعه تهران اظهار کرد: امسال سرمایه گذاری خارجی ۹۱ میلیارد دلار بوده که دیپلماسی فعال اقتصادی از ویژگی های دولت مردمی و ولایی است. همچنین به زلزله زده های خوی و سیل زده های سیستان و بلوچستان رسیدگی شده و رییس جمهور در میان آسیب دیدگان و دردمندان حضور پیدا کرد البته هنوز مشکلات وجود دارد و باید کمک ها ادامه پیدا کند.
صدیقی در ادامه با اشاره به حضور مردم در انتخابات و راهپیمایی ها گفت: مقام معظم رهبری درباره انتخابات این تعبیر را کردند که حضور پای صندوق ها
رای، حضور در میدان جهاد، مقابله با دشمن، شیطان بزرگ و بدخواهان کشور و آن هایی بود که دوست ندارند کشور ما مستقل باشد و مردم در تصمیمات کلی حضور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021