عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۱۰:۰۳

امیرعبداللهیان: امنیت کشورهای منطقه دغدغه مشترک تهران و دمشق است‌

وزیر امور خارجه با بیان اینکه تهران حضور غیرقانونی نظامیان در خاک سوریه را قویاً محکوم می‌کند، گفت: امنیت کشورهای منطقه دغدغه مشترک تهران و دمشق است‌.

«فیصل مقداد» وزیر خارجه سوریه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با حسین امیرعبداللهیان، اظهار داشت: ما عادت کرده‌ایم که هراز چندگاهی دیدارهایی را برادرانمان چه در ایران و دمشق داشته باشیم. وی ادامه داد: اما این سفر مصادف با یک اتفاق بزرگ است که تاثیر بین المللی و منطقه‌ای را دارد و آن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. وزیرخارجه سوریه تصریح کرد: خیلی‌ها در زمان پیروزی انقلاب اسلامی می‌گفتند که ایا این انقلاب آینده خواهد داشت؟ جواب ساده است و امروز با گذشت ۴۵ سال این انقلاب پابرجاست. به رهبر انقلاب اسلامی و رییس جمهور ایران سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می گویم.مقداد افزود: هیات کشور دوست ما به ریاست آقای امیرعبداللهیان گفت وگوهای طولانی را با آقای بشار اسد داشتند که در مورد موضوعات مختلف منطقه بویژه مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین سخن گفتند. وی ادامه داد: جنایات اسراییل باعث شده افکار عمومی جهان با حقیقت این رژیم آشنا شوند که به لطف مقاومت قهرمانانه مردم فلسطین صورت گرفته است.فیصل مقداد در مورد خروج آمریکایی‌ها از منطقه، افزود: حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی و ترکیه بالاخره در سوریه به پایان خواهد رسید. هیچ گونه اطمینانی به اظهارات آمریکایی‌ها برای خروج شان نداریم. با توجه به جنایات اخیر آمریکا در شهر رقه، باید آمریکای ها مجازات شوند.
وی ادامه داد: ارتش ما در سوریه امکانات تحقق خروج نیروهای نظامی در سوریه را دارد. فیصل مقداد در مورد پاسخ سوریه به حملات اخیر اسراییل، گفت: این حملاتی که رژیم صهیونیستی علیه جمهوری عربی سوریه انجام می‌دهد جدید نیست، مقاومت جمهوری عربی سوریه علیه این تجاوزات مقاومت مستمری است.
وی با طرح این سوال که چرا اسراییل این تجاوزات را علیه سوریه انجام می‌دهد، افزود: پاسخ به این سوال را به افکار عمومی و رسانه واگذار می‌کنم. مقاومت در سوریه اشکال و انواع مختلف خود را دارد. سوریه علیه اسراییل از سال ۱۹۴۸ تاکنون مقاومت می‌کند. سوریه جنگ‌های مختلفی را علیه رژیم نژاد پرست صهیونیستی داشته و اکنون آمادگی جنگ‌های دیگر را دارد اما این بار سوریه تعیین می‌کند این جنگ‌ها کجا و چطور خواهد بود.وی افزود: پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در صدر اولویت‌های ماست. ملت سوریه تلاش می‌کنند اشغالگری امریکا در شرق سوریه و اشغالگری ترکیه در شمال سوریه به پایان برسد. سوریه آماده است تا هزینه‌های آزادسازی خود را بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *