عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۱:۲۰

بدرقه رئیس جمهور توسط مردم آذربایجان در تاریخ ماندگار شد ؛ خداحافظ ای داغ بر دل نشسته

شاید فکر این را هم نمی کردیم که روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شود و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر با پیدا شدن لاشه بالگرد و از دست دادن جان آن ها، کشور در بهت و شوک بماند. متاسفانه ابراهیم رئیسی و تیم همراه او در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند و روز گذشته پیکر مطهر این عزیزان از شهر تبریز تشییع شد و بعد به شهر قم و تهران رسید. مردم تبریز و قم برای تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان ایشان سنگ تمام گذاشتند. پس از درگذشت ناگوار ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان و تیم همراه او در سانحه هوایی، مراسم تشییع پیکر او در تبریز برگزار شد.

در حاشیه این مراسم احمد وحیدی، وزیر کشور گفت: «در انتظار آن فراز درخشانی هستیم که پس از این حادثه برای ما رقم خورد. ملت ما نشان دادند از هر حادثه تلخی برای رشد و نمو این نظام مقدس کوتاهی نخواهند کرد و امروز همان روز است.
از دست دادن یک رئیس‌جمهور الهی و مردمی، یک امام جمعه الگو، یک استاندار محبوب و یک وزیر خارجه پرتلاش چیزی نیست که از خاطره برود.
آنچه رئیس‌جمهور ما ساخت الگویی جاویدان در ذهن مردم ایران عزیز ما خواهد بود. فراموش نخواهد شد. این رئیس‌جمهور عزیز ما در این مدت ساختند و ارائه دادند. مهم الگوسازی است.»
در حاشیه مراسم، میثم حسین آبادی (شهردار سبزوار) گفت: یکی از بزرگراه‌های این شهر در حدفاصل «میدان مشاهیر» تا «میدان سربداران» به نام «خادم‌الرضا شهید آیت الله ابراهیم رئیسی» نامگذاری شد.
وی افزود: با اعلام رسمی خبر شهادت آیت الله رئیسی، به پاس ارج نهادن به مقام این شهید والامقام، پیشنهاد شهرداری سبزوار مبنی بر نامگذاری بزرگراهی به نام ایشان در کمیته نامگذاری شهرستان سبزوار مصوب شد.
شهردار سبزوار گفت: حد فاصل میدان مشاهیر تا میدان سربداران به نام «خادم‌الرضا شهید آیت الله ابراهیم رئیسی» نامگذاری شد و تابلو این بزرگراه مزین به نام شهید خدمت، به زودی توسط مدیریت ارتباطات شهرداری سبزوار در این مسیر نصب خواهد شد.
مراسم تشییع پیکر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و شهدای همراه بعد از تبریز راهی شهر قم شد.
۱۰ روز پیش مردم استان قم میزبان مردی خستگی ناپذیر، دلسو و مهربان در قامت رئیس جمهور در دومین سفر استانی امسال هیات دولت به استان‌ها بودند؛ حالا و با گذشت این مدت کوتاه چه کسی باور داشت چنین روزی را که همه سوگوار و عزادار رئیس جمهور محبوبشان باشند.
استان قم بیستم و بیست و یکم اردیبهشت ۱۴۰۳ در قالب سفرهای استانی از آیت الله رئیسی و اعضای کابینه دولت میزبانی کرد.
آیین تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور و شهدای خدمت از حدود ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته از ابتدای بلوار پیامبر اعظم(ص) عمود ۱۸ در قم به سمت مسجد مقدس جمکران با حضور پرشور و گسترده مردم مومن، ولایی و همیشه در صحنه اهالی کریمه اهل بیت(ع) انجام شد.
پیکر مطهر شهدای خدمت برای طواف در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) قرار گرفت و سپس با با حضور با شکوه مردم راهی تهران شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021