عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۱۵

بدهی دلاری شطرنج رو به پایان است

شادی پریدر در نشست خبری خود در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد در مورد گزارش فعالیت‌های خود از زمان شروع سرپرستی‌اش در این فدراسیون اظهار کرد: در ابتدا از آقای هاشمی برای اعتمادی که به من کردند تشکر می‌کنم. امیدوارم اگر کاری در این مدت سرپرستی از دست من برآید انجام دهم. برگزاری انتخابات یکی از مهمترین آنها است.

سرپرست فدراسیون شطرنج در ادامه افزود: در بدو ورود بدهی‌هایی وجود داشت که پرداخت کردیم. اردوی تیم ملی زنان را آغاز کردیم تا تمرینات خود را ‌آغاز کنند. برای استاد بزرگان مربیانی را انتخاب کردیم که تا زمانی که مربی خارجی انتحاب می‌شود به آنها کمک شود. سرورهایی را گرفتیم تا استاد بزرگان از آن استفاده کنند.
وی افزود: زمانی که من وارد فدراسیون شدم فدراسیون دبیر نداشت و ثبت نام از کاندیداهای انتخابات آن لغو شد. دومین موضوع این بود که دستورالعمل‌های لازم تصویب نشده بود و به نماینده هیات رئیسه و دفتر امور مشترک تفویض شده بود. بعد از لغو ثبت نام‌ها، برای تصویب آیین‌نامه‌ها اقدام کردیم. در نهایت دستورالعمل‌ها تصویب شده و ثبت‌نام از کمیسیون‌ها آغاز شده است. ثبت نام از کاندیداها هم از ششم فروردین آگهی می‌شود تا انجام شود.
پریدر گفت: برگزاری مجامع استان‌ها از جمله دستورات وزیر بود. ۱۵ استان با سرپرست اداره می‌شد. استارت انتخابات را زدیم و انتخابات قم، مازندران، خراسان جنوبی و فارس برگزار شد. انتخابات سیستان قرار بود دیروز برگزار شود که به دلیل سیل لغو شد. خراسان رضوی هم فردا برگزار می‌شود.
او افزود: زمانی که به فدراسیون آمدیم سوییت‌ها قابل استفاده نبود. آب قطع بود. آنها را بازسازی کردیم و تعداد را به ۳۰ نفر افزایش دادیم. شرایط را مناسب کردیم تا اردوها را بتوان برگزار کرد. سوئیت برای قهرمانان تدارک دیدیم. روزی که آمدیم ۳۰ دستگاه ساعت و ۷۰ صفحه مهره داشتیم که از عجایب بود. زمانی ۴۰۰ ساعت در فدراسیون داشتیم. برای خرید آنها اقدام کردیم. پریدر گفت: در اردیبهشت مسابقات المپیاد را داریم که تیم ملی در آن حضور خواهد داشت. مسابقات مختلف بین‌المللی را در این مدت برگزار کردیم.
پریدر در پاسخ به این سوال که بدهی‌ها مربوط به میزبانی زنان جهان و مالیات بوده است؟ گفت: بدهی‌هایی که وجود داشت بیشتر مربوط به امور جاری بود. به خاطر بدهی مالیاتی سال‌های اخیر حساب‌ها بسته بود. جلساتی برای مالیات بازبینی می‌شود. بدهی دلاری هم باید بگویم که دیگر رو به پایان است.او افزود: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت داریم و بودجه‌ای که دریافت کرده‌ایم خرج قهرمانان نشده است. تیم ملی دختران سال گذشته هیچ اعزامی نداشت. باید آنها به بازیهای آسیایی هانگژو اعزام می‌شدند اما کمیته فنی تیم بانوان را حذف کرد که سبب شد آنها ضربه بزرگی بخورند.
وی گفت: حقوقی برای ورزشکاران دختر و پسر در نظر گرفتیم که انگیزه شود. رقم آن اعلام نشود بهتر است اما ماهانه ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان برای اردوها هزینه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021