عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۵:۳۵

بهادری جهرمی: مکلفیم آنچه شهید رئیسی وعده داد را تکمیل کنیم

سخنگوی دولت گفت: دولتمردان متعهدند با سرعت مضاعف آنچه رئیس جمهور شهید وعده داده بود تکمیل کنند.علی بهادری جهرمی در نشست خبری مشترک با صولت مرتضوی و بهرام عین اللهی وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: در روزهای آخر فعالیت دولت سیزدهم هستیم. در پی شهادت آیت الله رییسی و همراهانش با انتخابات زودهنگام مواجه شدیم، اما دولتمردان متعهدند با سرعت مضاعف آنچه رئیس جمهور شهید وعده داده بود را تکمیل کنند.

وی ادامه داد: به صورت روزانه فعالیت‌ها و اقدامات دولت سیزدهم در این مدت کمتر از ۳ سال را معرفی می‌کنیم. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزو دستگاه‌های مورد ارجاع مردم و مرتبط با بحث رفاه و یارانه نقدی است. در این دولت یارانه نقدی حدود ۹ برابر شد، همچنین کالابرگ الکترونیکی با استقبال خوبی از سوی مردم‌ همراه شد.بهادری جهرمی اظهار کرد: حوزه سلامت هم جزو حوزه های اولویت دار دولت است و روزانه در ابتدای این دولت، با ۷۰۹ متوفای کرونایی مواجه بود که در این دولت به صفر رسید. شهید رئیسی به حوزه درمان و سلامت توجه ویژه ای کرد. شورای عالی سلامت را بعد از ۱۰ سال احیا کرد. درمان کودکان زیر ۵ سال و همچنین دهک های نخست رایگان شد.
دبیر هیئت دولت یادآور شد: در این ۳ سال ۸ جلسه شورای عالی اشتغال برگزار شد که ۷ جلسه آن در زمان حیات شهید رئیسی بود.وی تاکید کرد: در ابتدای دولت شرایط تورم به شدت وخیمی داشتیم که گریبانگیر دولت شده بود و معمولاً در این شرایط تورمی، ضریب جینی باید افزایش یابد اما برخلاف روال همیشگی در شرایط تورمی، ضریب جینی در دولت شهید رئیسی کاهش یافت و از حدود ۰٫۴ درصد به ۰٫۳۸ رسید که موجب کاهش فاصله طبقاتی در کشور شد.

بهادری جهرمی گفت: دولت در حرکت به سمت ساماندهی ‌واگذاری مدیریت شرکت‌ها به مردم و انتظام‌بخشی مردمی که برای افزایش بهره‌وری و نظارت بر آن داشت، باعث افزایش ضریب بهره‌وری در سطح کلان و سوددهی شرکت‌ها و جلوگیری از ریخت‌وپاش‌های متعدد شرکت‌ها شد. در زمینه شرکت‌های دولتی، ساماندهی پرداخت‌ها به مدیران شرکت‌ها و همچنین در صندوق‌های تابع دولت انجام شد و شاهد جلوگیری از پدیده حقوق نجومی برای مسئولان شرکت‌ها از یک‌سو و حقوق پایین کارگران از سوی دیگر بودیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021