عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۱۰:۰۴

بهره‌مندی ۹۹ درصد روستاهای ایلام از نعمت گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ جمعیت روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: در دولت سیزدهم ۶۲ روستا و یک شهر در اقصی نقاط استان گازدار شده که تلاش می‌شود تا امسال تمام مناطق روستایی دارای قابلیت گازرسانی به شبکه گاز متصل شوند.

ایلام-مسعودهواسی،خبرنگارعصررسانه :  دکتر «محمود کشاورز» با اعلام این خبر، اظهار کرد: این روستاها شامل چهار روستا در آبدانان، یک روستا در ایلام، یک روستا در ایوان، ۶ روستا در چرداول، ۲ روستا در چوار، ۳ روستا در دره‌شهر، ۱۶ روستا در دهلران، ۲ روستا در سیروان، یک روستا در مهران، ۶ روستا در ملکشاهی، ۲۰ روستا در هلیلان و شهر پهله از توابع شهرستان دهلران بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۷۶۷ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع در اقصی نقاط استان اجرایی شده است، گفت: از ابتدای آغاز به‌کار دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۶۳۹ علمک در مناطق شهری و روستایی استان نصب و راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه در طول ۲ سال گذشته تاکنون ۲۱ هزار و ۸۳۸ اشتراک جدید پذیرش شده است، افزود: گازرسانی به یک جایگاه سی‌ان‌جی، نصب و راه‌اندازی ۲۸ ایستگاه تقلیل فشار، ایستگاه میترینگ اندازه‌گیری و دو شهرک صنعتی نیز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

کشاورز با بیان اینکه در این بازه زمانی گاز به بیش از ۳۴۲ واحد تولیدی و صنعتی هم رسیده است،ادامه داد:هم اکنون ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی ایلام از گاز طبیعی برخوردار بهره‌مند هستند و از ۶۳۷ روستای استان اکنون ۵۶۶ روستا به شبکه گاز متصل است و پروژه گازرسانی ۱۷ روستا در حال اجراست، ۱۳ روستا در دستور کار گازرسانی قرار دارند و ۳۷ روستای دیگر فاقد توجیه گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به مصوبه‌های دور نخست سفر رئیس‌جمهوری به استان ایلام در حوزه گازرسانی اشاره کرد و گفت: گازرسانی به ۸ روستای استان شامل طلور آبدانان، هرقروش چرداول، بانروشان مهران، قرجیلیگان و انجیر ملکشاهی، فرخ‌آباد، گوراب علیا و سفلی دهلران برای سال ۱۴۰۰ بود که خوشبختانه با تلاش جهادی همکاران در همان سال کار گازرسانی این روستاها تکمیل شد.

کشاورز ادامه داد: تکمیل گازرسانی و علمک‌گذاری به دو شهر میمه و پهله در سال ۱۴۰۰ هم انجام شد و مردم این مناطق هم اکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی به دیگر مصوبه‌های سفر رئیس‌جمهوری به ایلام با عنوان «گازکشی داخلی منازل مسکونی ۴۵۰ مددجوی زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان انجام شود»، اشاره و تاکید کرد: این شرکت همسو با عمل به مسئولیت اجتماعی و کمک به اقشار نیازمند جامعه در مجموع تعداد ۵۱۶ مورد گازکشی داخلی ساختمان شامل ۳۳۱ مورد افراد زیر پوشش کمیته امداد و ۱۸۵ مورد افراد تحت پوشش بهزیستی را به‌صورت رایگان انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *