عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۵:۵۲

بیاتی‌نیا: شرایط حرفه‌ای شدن در فوتبال را نداریم

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: همیشه موافق این بوده‌ام که یک ایرانی سکان هدایت تیم ملی کشورم را در دست داشته باشد اما در مورد نتایج و صحبت‌هایی که بعد از آن مطرح شد اختلاف نظرهایی وجود دارد که طبیعی است چراکه اعتقاد دارم تیم ملی می‌توانست نتایج بهتری در این مدت می‌گرفت.

محسن بیاتی‌نیا به بررسی عملکرد فوتبال ایران و تیم ملی در سالی که گذشت پرداخت و اظهار داشت: اگر بخواهیم به صورت کلی فوتبال ایران را بررسی کنیم باید گفت فوتبال ما رو به رشد نیست و نیازمند تغییراتی وسیع در سطحی کلان است.
وی ادامه داد: برای آنکه فوتبال ایران رشد کند و در مسیر توسعه گام بردارد باید به مسائلی از جمله سرمایه‌گذاری، لیگ پویا، جوانگرایی و نکاتی از این دست توجه داشت تا در نهایت در رویدادهای آسیایی و جهانی به موفقیت برسید اما در فوتبال ما این روند طی نمی‌شود و نتایج، گواه آن است.این کارشناس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگری که باید مورد تاکید قرار داد به بحث مدیریت در سطح کلان باز می‌گردد که متاسفانه در فوتبال ما این نکته دیده نمی‌شود. در مدیریت باید دید اولویت‌ها چیست و بر اساس چه راهبرد و مسیر می‌توان به آن دست یافت. در فوتبال ما باید بر اساس داشته‌هایی که دارد پیش رفت و طبیعی است که نمی‌توانیم مانند کشورهای پیشرفته و توسعه یافته برنامه‌ریزی کنیم و آنها را الگوی خود قرار دهیم.بیاتی‌نیا تصریح کرد: متاسفانه این روند در فوتبال باشگاهی هم دیده می‌شود، وقتی فوتبال حرفه‌ای نباشد خروجی خاصی هم ندارد چراکه اساس و پایه‌های حرفه‌ای شدن را نداریم و رعایت نمی‌کنیم. مدیریت هم در فوتبال ایران مدیریت در فوتبال ایران ضعیف و ناکارآمد است و این را از وضعیت باشگاه‌ها و لیگ به اصطلاح حرفه‌ای فوتبال می‌توان دید. چرا باید باشگاه‌های لیگ حرفه‌ای ما به همه بدهکار باشند؟
مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد: برای کارهای بزرگ نیاز به تغییرات بزرگ است و تا این ضعف در فوتبال ما اصلاح نشود نباید و نمی‌توان انتظار معجزه داشت. در مدیریت یک اصطلاح است که می‌گوید وقتی مهم هستید که مفید باشید، وقتی مفید نیستید یعنی مهم هم نخواهید بود. مدیر خوب باید تغییراتی را ایجاد کند که مجموعه را به سمت موفقیت راهنمایی کند اما آنچه در فوتبال ایران دیده می‌شود به ضعیف و ناکارآمدی مدیریت باز می‌گردد و تا این موارد درست نشود،‌ فوتبال ایران در مسیر درست گام برنخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021