عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۲۱:۳۷

تحقق واگذاری زمین به تعاونی مسکن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران البرز

کرج-مهیا حسن آبی،خبرنگارعصررسانه: مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با تاکید بر اینکه ساخت یک میلیون مسکن در سال، قانون مصوب است و دولت‌ها ملزم به اجرا هستند در مورد واگذاری زمین به تعاونی مسکن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران البرز قول همکاری داد.محمدرضا صابری در نشست خبری اظهار کرد: در حوزه مسکن در استان البرز، بالغ بر ١٢۶هزار نفر در نهضت ملی ثبت نام شدند. 

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح ملی مسکن از نظر قانونی الزامی است، افزود: طبق تکلیف قانون جهش تولید مصوب مرداد ماه ١۴٠٠ در مجلس شورای اسلامی، دولت موظف به ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور طی یکسال است و دولت سیزدهم به درستی پیگیر این طرح بود و عملکرد خوبی داشت.صابری ادامه داد: طبق این قانون و در راستای اجرای طرح نهضت ملی در استان البرز ١٢۶هزار متقاضی ثبت نام شدند که از این تعداد ٩٠هزار متقاضی دارای سه شرط لازم (فرم جیم سبز، فاقد مسکن و سکونت ۵ سال در منطقه) بودند.وی گفت: در حال حاضر ۴۴ هزار متقاضی حائز شرایط لازم داریم که در حال بررسی است. در فاز نخست ١٧ هزار و ۶١٢ متقاضی نهایی شدند و دولت موظف به تحویل مسکن شد. صابری با عنوان اینکه در فاز نخست بحث تامین زمین مطرح است، گفت: البرز جزو سه استان اول کشور در بحث تامین زمین است که بالغ بر ٢هزار و ٢٠٠هکتار زمین در طرح ملی میکند درنظر گرفته شد.مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز به سایت های جانمایی شده در البرز اشاره کرد و گفت: بزرگترین سایت طرح نهضت ملی مسکن البرز با وسعت هزار و ۶٠هکتار در اشتهارد جانمایی شده است. ۵٠٠ هکتار به عنوان شهرک نصرت آباد در نظرآباد داریم. ۵٠٠ هکتار شهرک فردآباد در اشتهارد و شهرک صالحیه به مساحت ٢٣٠هکتار در نظرآباد داریم و البته اراضی دیگر هم بود که با وسعت کمتر در ماهدشت و نظرآباد، اشتهارد و شهرک ناز به این مجموعه اضافه شد. صابری با اشاره به اجرای پروژه مسکن مهر کشور در وسعت ٨هزار هکتار طی ٨ سال که توسط دولت نهم و دهم اجرا شد، گفت: وسعت این طرح در تمام استانها با مقایسه وسعت نهضت ملی مسکن در البرز کاملا بزرگی پروژه مشخص است که با کاربری مسکونی، تجاری، اداری، فرهنگی، آموزشی، مذهبی، تاسیسات شهری و آنچه مورد نیاز جامعه شهری است درنظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: در بخشی از این اراضی مراحل آماده سازی و زیرسازی پروژه، شروع شد و در این راستا دستگاه‌های ذیربط در حال فعالیت هستند.
صابری در ارتباط با شرایط ساخت خانه‌های طرح نهضت ملی گفت: در فاز اول بیش از ٣هزار و ٣٧٨ واحد با ٢٠ تا ٧٠درصد پیشرفت فیزیکی متفاوت در مرحله ساخت است. در سایت هزار و ۶٠ هکتاری اشتهارد قرار است حدود ١٣هزار واحد مسکونی ساخته شود که در حال حاضر ضمن قطعه بندی در حال تحویل به پیمانکار و سازنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021