عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۱۸

ترامپ: اگر رئیس جمهور بودم ظرف یک هفته توافق جدیدی با ایران امضا می‌کردم

رئیس جمهور سابق آمریکا دولت جو بایدن را بخاطر مذاکرات هسته‌ای با ایران و روابط با چین و روسیه مورد انتقاد قرار داد.
رئیس جمهور سابق آمریکا در جمع حامیان خود در میشیگان، جو بایدن را بخاطر مذاکرات وین و نقش چین و روسیه برای پیشبرد مذاکرات وین مورد انتقاد قرار داد و کشور آمریکا و سیاستمداران آن را احمق توصیف کرد. به گزارش نیوز مکس، ترامپ در ادامه مذاکرات وین را فاجعه توصیف کرد و گفت: «هیچ کس نمیتواند باور کند که چه اتفاقی افتاده است. ما همه چیز را که برای بدست آوردن آن‌ها با ایران جنگیده بودیم از دست می‌دهیم.»

او همچنین با نادیده گرفتن خروج یکجانبه آمریکا از توافق برجام در سال ۲۰۱۸، ادعا کرد که اگر خودش رئیس جمهور شده بود ظرف یک هفته توافق جدیدی با ایران امضا میکرد.

ترامپ همچنین از بایدن و وزارت خارجه آمریکا به دلیل شکست در متوقف کردن پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کرد و گفت: «ما کارت داریم. ما همه کارت‌ها را داشتیم. ما هنوز کارت داریم. اگر دولت بایدن می‌دانست چگونه با آن‌ها بازی کند، هنوز هم برگ برنده داشت. تنها چیزی که آن‌ها در آن خوب هستند تقلب و دستکاری در نتایج انتخابات است.»

رئیس جمهور سابق آمریکا، بایدن را مسئول زوال آمریکا دانست و گفت: «مردم آمریکا در خطرناک‌ترین دوره زندگی می‌کنند و رئیس‌جمهوری دارند که نمی‌داند چه می‌گذرد، او نمی‌داند چه می‌کند و نمی‌داند چه می‌گوید یا کجاست. هیچ کاری نمی‌توان برای  افول روحی و جسمی جو بایدن انجام داد.»

ترامپ همچنین اظهار داشت که با وجود خبر‌هایی از چین و روسیه و ایران و دیگران، بزرگترین خطر آمریکا کشور‌های خارجی نیستند، بلکه سیاستمداران تندرویی که در حال حاضر در قدرت هستند، تهدیدی برای نابودی این کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021