عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۹ ۱۳:۱۳

توسعه خدمات مددکاری اجتماعی زمینه ساز توسعه سلامت اجتماعی در کشور است

اصفهان - احسان عالیخانی چگنی ، خبرنگارعصررسانه: معاون سرمایه انسانی و توسعه مدیریت و مدیر روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با صدور پیامی به مناسبت روز مددکاری اجتماعی گفت: توسعه خدمات مددکاری اجتماعی در همه بخش‌ها می‌تواند زمینه ساز توسعه سلامت اجتماعی در کشور باشد.

محمد ده بیدیان به مناسبت روز مددکاری اجتماعی پیامی را صادر کرد.در متن این پیام امده است :
مددکاران اجتماعی، بعنوان نیرو‌های متخصص و آموزش دیده هستند که بر روی مولفه‌های اجتماعی متمرکز بوده و هستند و در کشور‌های توسعه یافته سالهاست به این مهم پی برده اند که مددکاران اجتماعی بهترین انتخاب برای ایجاد ارتباط بین ارکان گوناگون نظام در سطوح مختلف هستند و در این راستا گام‌های موثری در ظرفیت سازی و توسعه خدمات مددکاری اجتماعی در برداشته و توانسته اند در بستری یکپارچه به افزایش بهره وری و کاهش اتلاف هزینه، انرژی و زمان در ارائه خدمات اجتماعی کمک کنند. مددکاری اجتماعی با تمرکز بر مشارکت اجتماعی، توانمندسازی، تقویت مسئولیت اجتماعی و عدالت اجتماعی و توجه به تفاوت‌ها، نگاهی همه جانبه به مقوله اجتماعی شدن همه ارکان نظام دارد و می‌توان با ظرفیت سازی، تقویت مهارت‌ها و توانمندی‌ها و نیز اتخاذ رویکرد‌های نوین در حوزه مددکاری اجتماعی به توسعه سبک زندگی سالم و ارتقای رضایتمندی گیرندگان خدمت کمک کرد.
مددکاران اجتماعی با اجرای برنامه‌های حمایت یابی و مشارکت خیرین و شبکه سازی در حوزه‌های مختلف، نقش تاثیرگذاری در اجتماعی شدن فعالیت‌ها در کشور دارند. از این رو توسعه خدمات مددکاری اجتماعی در همه بخش‌ها می‌تواند زمینه ساز توسعه سلامت اجتماعی در کشور باشد؛ لذا توسعه خدمات مددکاری اجتماعی با بهره گیری از روش‌های نوین و بومی کردن آن‌ها می‌تواند زمینه ساز افزایش مشارکت اجتماعی و بهبود شاخص‌های عدالت در ایران عزیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021