عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۴:۴۰

تکواندوی ایران بعد از ۸ سال قهرمان قاره کهن شد

رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا پایان درخشانی برای ایران داشت تا تیم ملی کشورمان بعد از ۸ سال بار دیگر فاتح سکوی قهرمانی قاره کهن باشد.بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور ۲۴۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی ویتنام در سالن تین سون شهر دانانگ جریان داشت، با قهرمانی مردان ایران به پایان رسید.تیم ملی ایران که ۸ سال قبل قهرمان آسیا شده بود، یک‌بار دیگر روی سکوی قهرمانی ایستاد. مردان ایران با دو طلا، یک نقره و یک برنز بالاتر از همه، قهرمان شدند. کره‌جنوبی با دو طلا، دو نقره و یک برنز در جای دوم ایستاد، ازبکستان و عربستان هم سوم و چهارم شدند.

در روز پایانی مسابقات اوزان منهای ۶۸، منهای ۸۰ و بها اضافه ۸۷ کیلوگرم مردان، منهای ۵۷، منهای ۶۷ و به اضافه ۷۳ کیلوگرم بانوان برگزار شد که تیم ایران توسط آرین سلیمی یک طلا و علی خوش‌روش یک نقره کسب کرد.در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم علی خوش‌روش نماینده ایران ابتدا به مصاف «هوانگ» از چین‌تایپه رفت و در ۲ راند پیاپی پیروز شد؛ سپس شوخرات سالائف تکواندوکار عنوان‌دار ازبکستانی را ۲ بر صفر شکست داد و راهی دور نیمه نهایی شد. وی در مبارزه نهایی نتیجه را به جسوربک جایسانوف ازبکستانی واگذار کرد و نقره گرفت.
آرین سلیمی، تکواندوکار المپیکی کشورمان در نخستین مبارزه خود در وزن بها اضافه ۸۷ کیلوگرم مین بائه مون از کره‌جنوبی را در دو راند شکست داد و سپس وانگ از چین را نیز با همین نتیجه از پیش‌رو برداشت. نماینده المپیکی کشورمان در مبارزه نهایی پارک هیون‌وو دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره‌جنوبی را نیز از پیش‌رو برداشت و به نشان طلا دست یافت.یلدا ولی‌نژاد در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم در یک قرعه سخت ابتدا به دیدار مین جو کواک از کره‌جنوبی رفت و ۲ بر صفر باخت و حذف شد.به این ترتیب تیم ملی ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز به کار خود پایان داد.مهدی حاج‌موسایی، محمدحسین یزدانی و آرین سلیمی ۳ مدال طلا، علی خوش‌روش، مهران برخورداری و ملیکا میرحسینی ۳ مدال نقره، ابوالفضل زندی، متین رضایی و سعیده نصیری هم ۳ مدال برنز کسب کردند.هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند.مجید افلاکی سرمربی تیم ملی مردان ایران را برعده دارد و رضا ایمان‌زاده و مهرداد یوسفی نیز دستیاران وی هستند. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021