عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۳-۲۷ ۰۹:۴۰

ثبت بالاترین مقدار تولید نفت ایران پس از تحر یم ‌ها

مدیرعامل شرکت ملی مناطق‌ نفت‌خیز جنوب گفت: اکنون پس از سال‌ها در بهترین شرایط تولیدی پس از تحریم قرار داریم که با همت سازندگان داخلی، مراکز دانش بنیان و... حاصل شده است.

به گزارش عصر رسانه : علیرضا دانشی در آیین گشایش چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان با اشاره به اینکه این نمایشگاه فرصت مغتنمی برای تضارب آرا و نزدیک شدن صنعت و صنعتگران و مراکز دانش‌بنیان است، افزود: امسال بناست این نمایشگاه بهتر از سال‌های گذشته برگزار شود. وی ادامه داد: امیدوارم مجموعه‌های نفتی منطقه با همدلی نمایشگاه فاخری را رقم بزنند. مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تأکید بر اینکه امسال ۲۸۱ مجموعه دانش‌بنیان و مجموعه‌های سازنده تجهیزات و قطعات صنعت نفت، ۲۷ مجموعه فنی و ۴۷ تأمین‌کننده کالا در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد، گفت: از این تعداد ۱۰۹ مجموعه از مراکز دانش‌بنیان حاضرشده مربوط به استان خوزستان و استان‌های غربی کشور است. دانشی تصریح کرد: تاکنون حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ قلم کالا از تجهیزات بالادستی صنعت نفت بومی‌سازی شده است.‌ وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ قلم کالای اساسی که به‌دلیل تحریم، دولت گذشته را در حوزه تولید نفت زمین‌گیر کرده بود در دستور ساخت داخل قرار گرفت، گفت: در دولت سیزدهم با اراده و تصمیم درست مجموعه صنعت ۶۸ درصد پیشرفت در این زمینه داریم.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب یکی از گلوگاه‌های صنعت نفت را ساخت ماشین‌های دوار دانست و افزود: ساخت داخل این دستگاه‌ها در صنعت نفت به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *