عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۸ ۰۶:۲۵

حماس: کنفرانس «شهرک‌سازی در غزه» برای پاکسازی نژادی ملت فلسطین است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برگزاری کنفرانس موسوم به «شهرک‌سازی در غزه و شمال کرانه باختری» را به شدت محکوم کرد و هدف از آن را زمینه سازی برای کوچاندن اجباری ملت فلسطین و پاکسازی نژادی آنها دانست.

حماس تاکید کرد که برگزاری کنفرانس یادشده و دعوت به شهرک‌سازی توسط ائتلاف فاشیستی حاکم و مشارکت ده‌ها وزیر و نماینده کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی در آن، نشان دهنده اهداف آشکار این رژیم برای اجرای جنایت کوچ اجباری و پاکسازی نژادی علیه ملت فلسطین است.
حماس همچنین تاکید کرد که برگزاری این کنفرانس در روز گذشته، نشان‌دهنده نادیده گرفتن قوانین و معاهدات بین‌المللی از سوی رژیم سرکش اسراییل و همچنین نادیده گرفتن تصمیمات اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری است که خواستار توقف تمام اقدامات نسل‌کشی در غزه شد.جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اضافه کرد: از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل می‌خواهیم که موضع قاطع اتخاذ کرده و مساله پاکسازی نژادی علیه ملت فلسطین را محکوم کند.
پیش از این نیز «یائیر لاپید» رئیس جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در صفحه کاربری خود در شبکه ایکس نوشت: برگزاری کنفرانسی در رابطه با شهرک‌سازی در غزه و شمال کرانه‌ باختری آسیب‌های بین‌المللی به اسرائیل می‌زند.وی گفت که این کنفرانس به توافق احتمالی تبادل اسرا نیز آسیب می زند و نظامیان ارتش را در معرض خطر قرار می‌دهد. لاپید تاکید کرد که برگزاری این کنفرانس به معنای بی مسئولیتی وحشتناک است، نتانیاهو و کابینه‌اش صلاحیت ندارند.رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی همچنین گفت که کابینه نتانیاهو در طول تاریخ بیشترین آسیب را به این رژیم زده اوی گفت که کنفرانس شهرک‌سازی حزب «عوتسما یهودیت» به همراه تعداد زیادی از اعضای حزب لیکود، لکه ننگی بر پیشانی نتانیاهو و اینست. حزب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *