عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۳۴

خطیب موقت نماز جمعه تهران: عملیات وعده صادق یک طوفان‌الاقصی ایرانی بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران درباره عملیات وعده صادق، گفت: این عملیات غرورآفرین و شگفتی‌ساز یک پاسخ موازن و یک واکنش حداقلی بود. حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران درباره مسؤولیت اجتماعی، اظهار داشت: مهم‌ترین اصل در مسؤولیت اجتماعی، اصل سلامت و امنیت اجتماعی است. خداوند برای زیست جمعی انسان‌ها نام امنیت آفرین خود یعنی سلام را برگزید.وی ادامه داد: برای تحقق سلامت و امنیت اجتماعی ۴ تضمین ارائه شده است؛ اول تضمین ایمانی و اعتقادی است. در نگاه خداوند حق‌الناس بر حق الله مقدم است لذا در قیامت مواجهه حق با مسأله حقوق مردم بسیار سختگیرانه است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران دومین تضمین جهت تحقق سلامت و امنیت اجتماعی را ضمانت وجدانی دانست و گفت: انسان‌ها با همین سرمایه است که در تمام مدت عمر برای جلب منفعت و دفع ضرر از خودشان تلاش می‌کنند.
حاج علی اکبری افزود: برنامه محفل نشان داد که می‌توان با ابتکار و ظرفیت‌شناسی، میلیون‌ها انسان را پای یک برنامه دینی و قرآنی نشاند.وی افزود: چهلمین روز درگذشت عالم مجاهد آیت‌الله امامی‌کاشانی فرصتی برای قدرشناسی این عامل است که بیش از ۴۰ سال در نماز جمعه تهران خدمت کردند و بیشترین خطبه‌ها را خواندند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: به سلحشوران ارتش و همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز ارتش را تبریک می‌گوئیم و تبریک مضاعف به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عرض می‌کنیم.وی همچنین از تیم فرنگی و آزاد کشتی که پرچم ایران را برافراشته کردند، تشکر کرد.
حاج علی اکبری با اشاره به جاری شدن سیل در برخی مناطق جنوبی، عنوان کرد: بارش‌های اخیر در برخی مناطق جنوبی کشور خسارت‌هایی را به بار آورد، لذا لازم است از اقدام به موقع و فوری ستاد بحران و شخص وزیر تشکر کنیم. از مسؤولان توقع داریم که با بررسی دقیق‌تر و آینده‌نگری از خسارت‌های بارش در این مناطق برای روزهای آتی کاسته شود.
خطیب نماز جمعه اظهار کرد: مسؤولان بررسی کنند که کجاها است که مردم احساس نارضایتی دارند.حاج علی اکبری درباره عملیات وعده صادق، افزود: عملیات غرورآفرین و شگفتی‌ساز وعده صادق عملیاتی تنبیهی بود که یک پاسخ موازن و یک واکنش حداقلی بود.
وی تصریح کرد: این عملیات یک طوفان‌الاقصی ایرانی بود. دو سیلی مبهوت کننده در یک زمان نسبتاً نزدیک انجام شد.حاج علی اکبری ادامه داد: عملیات وعده صادق یک عملیات ترکیبی چندوجهی بود که یک ضلعش تحقق سنت الهی بود؛ در واقع نصرتی بود که محصول ناله‌های ماه رمضان و شب‌های قدر بود. از طرف دیگر ناشی از هدایت‌های کلانی بود که این سه دهه رهبر حکیم داشتند و از سوی دیگر ناشی از مطالبه قاطعی بود که برای پاسخگویی به رژیم صهیونیستی داشتند.وی افزود: سوم پیوند علم، صنعت و تخصص بود؛ ما با تولیدی‌های خودمان دشمن را تنبیه کردیم. چهارم هماهنگی بی نظیری بود که در قوای سه گانه کشور وجود داشت. پنجم پیوند دیپلماسی و میدان بود، وزیرخارجه ما مثل یک سردار شجاع در این میدان عمل کرد. ششم یک کار کم نقص از فرزندان در هوافضای سپاه بود. هفتم انعکاس خوب و پوشش رسانه‌ای این مطلب بود و هشتم هماهنگی و حمایت فعال و آماده‌ای بود که در جبهه مقاومت مشاهده کردیم.
وی یادآور شد: این عملیات از قدرت ایران رونمایی کرد و هیمنه پوشالی رژیم را در هم شکست و ما را به یک منطقه جدید و عالم جدیدی وارد کرد.خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه عمیات وعده صادق درواقع عملیات و جهاد ملت بود، افزود: این ملت ما بودند که عمل کردند و یدالله فوق ایدیهم. ارتش ما مردمی‌ترین ارتش دنیا است.
حاج علی اکبری گفت: این بازدارندگی محصول ۴۵ سال ایستادگی ملت شریف ما پای آرمان‌های اسلامی و آرمان قدس است.وی تاکید کرد: وحدت و یکپارچگی، دشمنان ما را ناراحت کرده است لذا این مهم، از کابوس موشک‌ها برای دشمنان ناراحت‌کننده‌تر است. هیچ چیزی برای امروز ما حیاتی تر از وحدت نیست. باید این اتحاد را در همه سطوح حفظ کنیم.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: اگر دشمن وارد ماجراجویی جدید شود، طوری سیلی خواهد خورد که اصلاً قابل مقایسه با این عملیات نخواهد بود.وی تصریح کرد: عملیات وعده صادق سیلی آبداری به روی امپریالیسم جهانی و صهیونیست تبهکار بود.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: دشمن توقع داشت بعد از این ماجرا در جامعه ما اختلافاتی ایجاد شود، اما به پشتوانه مکتب اهل بیت و هدایت‌های رهبری، دوقطبی معیشت و امنیت ایجاد نشد و با تدابیر دولت و عنایت مردم بازار ملتهب نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021