عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۱۸

دادستان کل کشور: شرکت در انتخابات هم حق و هم تکلیف است

دادستان کل کشور با بیان اینکه شرکت در انتخابات هم حق و هم تکلیف است، گفت: شرکت در انتخابات تکلیفی واجب، شرعی، ملی، سیاسی و اجتماعی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی‌آزاد در جلسه ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور اظهار داشت: در آستانه برگزاری یک انتخابات باشکوه دیگر در کشور هستیم که ضرورت دارد، توجه مضاعفی به وظایف قانونی خود در این راستا داشته باشیم. مسئولان برگزاری و اجرایی، نظارتی و همچنین نامزدان انتخابات هر یک به تفکیک وظایفی شرعی و قانونی دارند که باید محور همه فعالیت‌های خود را بر مدار قانون قرار دهند.
دادستان کل کشور با بیان اینکه رشد فرهنگی، قانونی و اجتماعی بالای افراد جامعه، افزود: وقتی افراد جامعه چنین رشدی در حوزه‌های مختلف دارند به طور قطعا کارها با سهولت بیشتری انجام می‌شود. موحدی آزاد با تاکید بر اینکه رعایت اصل بی‌طرفی از سوی مسئولان بر سلامت انتخابات تاثیرگذار است، افزود: امیدواریم این اصل از سوی همه متولیان‌ انتخابات همچنان مورد توجه قرار گیرد و در این ایام، نظارت‌ها موثرتر انجام شود. در آستانه انتخابات باید فعالیت های خود را تشدید کنیم و حضور مجریان و ناظران بیشتر خود را نشان دهد. همچنین برگزاری نشست‌های توجیهی نیز افزایش پیدا کند.
موحدی آزاد با تاکید بر اینکه نامزدها باید در مقابل اقدامات و خواسته‌های خود پاسخگو باشند، گفت: نامزدها باید در چارچوب قانون حرکت کنند تا بتوانند از مزایا، تسهیلات قانونی و امکاناتی که دولت در اختیارشان قرار داده به نحو احسن بهره‌برداری کنند.
دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ترکیب جمعیتی کشور از تنوع زیادی برخوردار است، افزود: فرهنگ‌ها و حتی گویش‌های متفاوتی در نقاط مختلف کشور داریم و باید از این ظرفیت به نحو صحیح استفاده کنیم و این مهم، مورد توجه کاندیداها، طرفداران و مجریان انتخابات هم از این سرمایه به نفع کشور و نظام استفاده کنند.وی با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را بکار گرفته تا مردم را از صحنه خارج کند، اضافه کرد: مردم همواره بر اساس عقاید خود از این نظام حمایت و کشور دفاع کردند اما دشمن در ایام انتخابات فعال‌تر شده و تلاش می کند این حمایت مردم را از کشور بگیرد.
ضرورت وحدت‌آفرینی و اقناع مردم
موحدی آزاد تاکید کرد: متولیان فرهنگی و تبلیغی توجه کنند که هم اکنون وقت دفاع از انقلاب، نظام و مقابله با دشمنان کشور است؛ بنابراین وحدت‌آفرینی و اقناع مردم را برای مایوس‌سازی دشمنان مدنظر قرار دهند. شرکت در انتخابات حق و تکلیفی شرعی، ملی، سیاسی و اجتماعی است که همگی در روز برگزاری انتخابات باید این مهم را به انجام برسانیم.
وی با طرح این سوال که چرا دشمن تلاش زیادی برای مایوس کردن مردم از شرکت در انتخابات مجلس می‌کند، گفت: مجلس از اهمیت والایی برخوردار است و اگر مجلس واقعا به وظایف خود عمل کند، به گفته امام راحل در راس امور است.وی با تاکید بر اهمیت انتخاب نمایندگان مجلس صالح و کارآمد گفت: امیدواریم‌ در انتخابات پیش‌رو نمایندگان صالح، توانمند، متعهد، مسئولیت پذیر و وظیفه شناس انتخاب شوند و در اسرع وقت به حل مشکلات کشور بپردازند. دادستان کل کشور خطاب به نامزدهای انتخابات پیش‌رو گفت: نامزدهای انتخاباتی، قانون شفافیت را مدنظر داشته باشند و توجه کنند هزینه‌ها از محل و اشخاص موجه تامین شود و در دام افراد فرصت طلب نیفتند.
موحدی آزاد با بیان اینکه نمایندگی مجلس جایگاه بسیار حساس است، گفت: انتظار داریم نامزدهای انتخاباتی به قانون توجه کرده‌ و از خرج هزینه‌های شائبه برانگیز پرهیز کنند. وی با بیان اینکه کار ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی کشور اساسا پیشگیری است، گفت: از مراجع امنیتی و انتظامی می‌خواهیم از همه ظرفیت‌های خود برای جلوگیری از سوءاستفاده دشمن در این ایام بکار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *