عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۸:۵۹

رئیس‌جمهور: اجازه نمی‌دهم رشوه و فسـاد در سیستم اداری نفوذ کند

رییس جمهور در جمع باشکوه مردم ایذه تاکید کرد: اجازه نمی دهم رشوه و فساد در سیستم اداری کشور نفوذ کند چراکه اراده بنده و همه دولتمردان خدمت بی منت، صادقانه و بی چون و چرا به مردم است. آیت الله سید ابراهیم رییسی در جمع باشکوه مردم ایذه که در مصلای نماز جمعه این شهر برگزار شد، تصریح کرد: مبادا بشنوم که روابط ناسالم در سیستم اداری کشور نفوذ کرده و جای روابط سالم را گرفته است.

وی خطاب به استانداران، فرمانداران، مدیران و مجموعه کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور، افزود: دستگاه‌های دولتی باید نماد کارآمدی و گره گشایی از کار مردم باشد و مبادا بشنوم خدای ناکرده رشوه و فساد در یک مجموعه اداری رخنه کرده است.رییس جمهور گفت: مردم خوب، متدین، بابصیرت و انقلابی ایران شایسته بهترین ها هستند و باید هنگام مراجعه به دستگاه های اجرایی، احساس کنند که همه توان برای رفع مشکل و گره گشای از کار آنها بکار گرفته شده است.
آیت الله رییسی با اشاره به گلایه به حق جمعی از جوانان این شهرستان در خصوص مشکل اشتغال، به شرکت های ایمیدرو و فولاد خوزستان دستور داد در اسرع وقت نسبت به سرمایه گذاری صنعتی در این شهرستان با هدف ایجاد فرصت های شغلی اقدام کنند.رییس جمهور تصریح کرد: اجرای طرح فولادی ورق با سرمایه گذاری شرکت‌های ایمیدرو و فولاد خوزستان و چند شرکت بزرگی که می‌توانند در اینجا سرمایه گذاری کنند باید تسریع شود، مقدمات را باید استاندار و وزیر صمت فراهم کنند تا سریعا صنعتی اشتغال زا در منطقه ایجاد شود.
رییس جمهور یکی از دغدغه‌های به حق و اصلی مردم ایذه و مناطق اطراف را اشتغال و توسعه کشاورزی و دامداری عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاری صنعتی مهمی با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان در بخش فولاد برای این شهرستان درنظر گرفته شده که این مهم با پیگیری‌های وزارت صمت و استاندار خوزستان انجام خواهد شد.
وی اظهار کرد: در همین ارتباط، اعتبارات مناسبی برای فعالیت بیش از ۲۰۰ نفر از کسانی که آمادگی خود برای فعالیت در بخش تولیدات گلخانه‌ای را اعلام کرده اند نیز فراهم خواهد شد.
رییس جمهور اشتغال را یکی از چالش‌های اصلی مردم ایذه دانست و گفت: علاوه بر کارهای انجام شده در بخش دامداری و کشاورزی و همچنین توسعه کسب و کارهای مربوطه، سرمایه گذاری صنعتی بزرگی انجام می‌شود.آیت الله رییسی تاکید کرد: سفر من به ایذه به هیچ عنوان نمایشی نیست و آمده ام که به صورت عملی، تصمیمات عینی و مناسبی برای رفع مسایل و مشکلات این دیار گرفته شود.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه تامین آب مورد نیاز شهر ایذه باید به سرعت پیگیری و انجام شود، گفت: دستورات لازم به استاندار و وزیر نیرو داده شده تا طرح انتقال آب به ایذه به منظور تامین مصارف شرب و کشاورزی عملیاتی و خواسته به حق مردم منطقه محقق شود.
وی با اشاره به اینکه انتقال آب از کارون ۳ به ایذه به طور قطع تسریع خواهد شد، ادامه داد: طرح مطالعاتی انتقال آب از این سد به ایذه انجام و اعتبار لازم نیز تخصیص داده شده است و در این سفر تمام موانع رسیدن آب به ایذه را رفع می‌کنیم.
آیت الله رییسی اظهار کرد: سفرهای استانی دولت شعاری و نمادین نیست بلکه هدف اصلی سفرها، بررسی مشکلات و در ادامه کار و تلاش برای رفع کمبودها و محرومیت ها است.
رییس جمهور در ادامه افزود: اشتغال، ازدواج و مسکن سه موضوع مهم و محوری برای جوانان کشور است که دولت برای آن برنامه‌ریزی کرده است و اجرای آن نیز در دستور کار قرار دارد.
آیت الله رئیسی همچنین به تکمیل راه های ارتباطی خوزستان و به طور خاص شهرستان ایذه اشاره کرد و افزود: به همین منظور علاوه بر مطالعات کاربردی، سرمایه گذاری لازم در این زمینه انجام می شود.رییس جمهور در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری شهرستان ایذه، افزود: ایذه منطقه‌ای باستانی و گردشگری است که سرمایه گذاری برای تقویت و توسعه اقتصاد گردشگری در این منطقه یک موضوع محوری و مورد حمایت دولت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021