عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۶:۱۴

رئیس‌جمهور:« واردات» نباید به تولید داخلی ضربه وارد کند

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید جریان سوادگری، جنگل‌خواری، زمین‌خواری و ساحل‌خواری باب شود، تاکید کرد: باید دست افرادی که به منابع و ذخایر ملی تعدی و تجاوز می‌کنند را قطع کرد.آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار با مردم مازندران در مصلای ساری اظهار کرد: نباید جریان سوداگری، جنگل‌خواری و زمین‌خواری، کوه‌خواری و ساحل‌خواری باب شود و با قاطعیت باید جلوی افرادی که می‌خواهند به منابع و ذخایر ملی، جنگل‌ها و این داشته‌های طبیعی دست‌اندازی کنند، گرفته شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید دست زیاده‌خواهان را قطع کرد، ادامه داد: مراتع، جنگل‌ها و زمین‌های ارزشمند باید حفظ شود و به دست سوداگران نیفتد. هر جا که نعمت و امکانی داریم باید مراقبت کنیم که این فضا در اختیار افرادی باشد که صلاحیت دارند.آیت الله رئیسی بیان کرد: تجربه عملیات بزرگ وعده صادق را داریم که با کمک همه بخش‌ها صورت گرفت و موجب اقتدار کشور شد. این یک زمینه است تا بدانیم در هر بخشی که اجماع، همکاری، هماهنگی و همراهی همه قوا، نیروها و افراد مؤثر وجود داشته باشد می‌توان کارهای بزرگی انجام داد. امروز در کشور اجماع وجود دارد؛ اجماع مبارزه با فساد. این پیام برای همه مردم امیدوارکننده و برای متخلفان تهدیدآمیز است. وی افزود: اجازه نمی‌دهیم کار سالم در ادارات ما به کار ناسالم و فساد اداری تبدیل شود. این اجماع در کشور وجود دارد که مقابل فساد بایستیم.
ایران مملو از داشته و ثروت است
وی بیان کرد: کشور ما داشته‌های بسیاری در ذخایر معدنی و مادی دارد. مازندران قطب کشاورزی، قطب صنعت، قطب گردشگری، قطب اقتصاد دریامحور است و با تلاش دانشجوان با دانش‌بنیان، این استان پیشتاز کشور است. در جای‌جای کشور تربیت‌شدگان مازندران ایفای نقش می‌کنند. رئیس جمهور افزود: مازندران ظرفیت زیادی دارد. در دور نخست سفر نیازهای استان را دیدیم و قرار شد اقداماتی انجام شود. از حسینی‌پور استاندار پیشین و همه مدیران و کارگران و کارمندان که برای رفع نیازهای استان نقش داشتند قدردانی می‌کنم.
آیت‌الله رئیسی افزود: در کنار برداشتن گام‌های بلند در صنعت و تولید، در دولت سیزدهم با هدف ایجاد اشتغال، ۳۹۵ کارخانه و کارگاه راکد به خط تولید برگشت و این موجب افزایش اشتغال شد که جای قدردانی دارد. وی ادامه داد: با اجماع و اقدام همگانی برای آزادسازی سواحل در مازندران گام خوبی برداشته شد اما گام بعد از آزادسازی، آبادسازی است یعنی رسیدگی به سواحل برای این‌که مردم مازندران و گردشگران در یک فضای آرام، دلنشین و مفرح حضور یابند و از زیرساخت‌های مناسب بهره بگیرند. کارهایی انجام شده که باید ادامه یابد و تکمیل شود.
رئیس جمهور ادامه داد سیاست دولت استفاده از تولیدات داخلی است و واردات باید به شکلی صورت گیرد که تولیدات داخلی ضربه نخورد.
آیت‌الله رئیسی افزود: واردات باید برای رفع نیاز کشور باشد. اصل توجه باید به تولیدکننده و کشاورز و باغدار داخلی باشد که نیاز کشور را تامین می‌کند. واردات بی‌رویه یعنی تولید داخل داشته باشیم و در کنارش واردات همان محصول را انجام دهیم. وی ادامه داد: خوشحالیم که تولید ما در کاغذ توانست کشور را از واردات کاغذ بی‌نیاز کند. زمانی که در قوه قضاییه بودم به نساجی و چوب‌وکاغذ مازندران رفتم. تولیدات ما در نساجی رونق گرفته و شاهد بهبود هستیم اما به این میزان بسنده نکنیم. باید گام‌های نو برداریم. در نساجی امکانات و ظرفیت‌های بیشتری باید ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021