عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۲ ۰۰:۳۴

رئیس جمهور : افراد متصل به قدرت بیشتر از سایرین باید قوانین را رعایت کنند

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید طرحی نو در انداخت، روش‌های فعلی اداری و بروکراسی پیچیده را موجب نارضایتی مردم برشمرد و با اشاره به اینکه این وضعیت زیبنده نظام اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: مردم عدالت، دوری از تبعیض و سلامت اداری را می‌خواهند که اینها خودش مایه آرامش زندگی آنهاست

‌ سید ابراهیم رئیسی در پایان سفر دولت مردمی به شهرستان‌های استان تهران، در نشست شورای اداری شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه، با تبریک ایام ماه رجب به تشریح اهمیت بهره گرفتن مسئولان از قدرت لایزال الهی در انجام مسئولیت‌ها اشاره و تصریح کرد: اینکه می‌بینیم امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف اهمیتی به قدرت‌های جهانی نمی‌داده و نمی‌دهند ناشی از ارتباط و اتصال آنها به قدرت لایزال خداوند متعال است.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایستادگی و مقاومت امروز فلسطینیان مظلوم و مقتدر غزه نیز برگرفته از ارتباط و اتصال این مردم با خداوند و بهره گرفتن از منبع اصلی قدرت است، افزود: اینکه مردم و مقاومت فلسطینی بدون نیرو و تجهیزات معمول و مرسوم در برابر جنایات یک ارتش مجهز که مستظهر به پشتیبانی تمام و کمال قدرت‌های جهانی نیز هست، بیش از ۱۰۰ روز ایستادگی کرده، ناشی از توکل و اتصال آنها به خداوند متعال است. رئیسی با تاکید بر اهمیت توکل و اتصال مسئولان به قدرت الهی اظهار داشت: در نظام‌های مدیریتی و سیاسی مختلف معمولا ساز و کارهایی برای نظارت بر عملکرد مسئولان طراحی می‌شود و در نظام مدیریتی ما نیز چنین ساز و کارهایی دیده شده است، اما نظام مدیریتی در جمهوری اسلامی ایران یک تفاوت جدی با دیگر نظام‌های مدیریتی دارد که عبارت است از اینکه مسئولان اینجا قبل از هر ساز و کار نظارتی خود را در محضر و تحت نظارت الهی می‌بینند.
رئیس جمهور با بیان اینکه کارآمدترین ساز و کار نظارتی، نظام خودکنترلی است، خاطرنشان کرد: در چنین نظام نظارتی مسئولان و کارکنان چه نظارت سازمانی بر آنها باشد و چه نباشد، از آنجا که خود را در محضر الهی می‌دانند، در آشکار و پنهان مرتکب تخلف، فساد و خطا نمی‌شوند.
رئیسی در ادامه بر اهمیت توجه به اخلاق حرفه‌ای و عمومی در سازمان‌ها و دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: کم‌کاری، بی‌نظمی، توجه نکردن به حقوق مردم و توجه نکردن به اقتضائات از جمله منکرها در اخلاق حرفه‌ای و عمومی هستند که باید مورد توجه قرار گرفته و تلاش شود معروف‌ها که عبارتند از کار جهادی، نظم و توجه به حقوق مردم در ادارت و دستگاه‌ها ترویج شوند.
رئیس جمهور با بیان اینکه در نظامات مدیریتی معمولا بالاترین حد از رعایت حقوق مردم در قالب شعارهایی مثل مشتری‌مداری یا حق با ارباب رجوع است،‌ تبلور می‌یابد، افزود: در نظام مدیریت اسلامی هر مسئول، مدیر و کارمندی بالاتر از مشتری مداری به مردم و ارباب رجوع عشق می‌ورزد و از سر عشق و علاقه به مراجعان کارهای آنها را حتی فراتر از چارچوب‌های اداری دنبال می‌کنند.
رئیسی خطاب به مدیران با بیان اینکه همانطور که شما درباره کار گذشتگان و نیز دیگران قضاوت کرده و می‌کنید، یقین داشته باشید که دیگران نیز درباره عملکرد شما قضاوت خواهند کرد، اظهار داشت: مردم از شما به عنوان مسئولان دولت مردمی این است که خود را در منظر خداوند ببینید و به شکل واقعی و جهادی دنبال حل مسائل و مشکلات باشید.
رئیس جمهور تصریح کرد: همین شما و ما که زیر این سقف نشسته‌ایم مسئول گره‌گشایی از زندگی و تامین مطالبات مردم هستیم و همانطور که مردم از ما انتظار حل مشکلات را دارند، خداوند نیز از ما انتظار دارد که وقت و توان خود را صرف رسیدگی به مسائل مردم کنیم. رئیسی در ادامه با اشاره به خوش آب و هوا بودن منطقه دماوند و فیروزکوه و تمایل مردم برای استفاده از این موهبت خاطرنشان کرد: طبیعتا همه مردم دوست دارند که در مناطقی مثل دماوند و فیروزکوه خانه و محل اقامت داشته باشند، اما این مسئله با محدودیت‌هایی مواجه است. اینکه مردم ببینند در برابر این محدودیت‌ها نسبت به آنها تبعیض اعمال شود بسیار باعث نارضایتی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *