عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۲-۱۲-۰۹ ۰۱:۵۹

راه‌اندازی قرارگاه رصد و پایش منابع آبی در سطح لرستان

اگر شرایط به همین شکل باشد در سال ۱۴۰۳ شرایط بی‌سابقه‌ای در استان داریم که لازم است از همین حالا نسبت به بهره‌برداری و استفاده از منابع آبی برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم.براساس گزارشات همکاران معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت در حال حاضر ۷ شهرستان شامل الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد، خرم‌آباد، پلدختر و کوهدشت دارای شرایط ویژه‌ای هستند و بایستی رصد و پایش منابع آبی این شهرستان‌ها با دقت خاصی پیگیری شود.

خرم آباد- فاطمه کردعلیوند،خبرنگارعصررسانه :  مدیرعامل شرکت آبفا لرستان از راه‌اندازی قرارگاه رصد و پایش منابع آبی در سطح استان خبر داد.

یاسر اکبریان در حاشیه جلسه معاونین شرکت از راه‌اندازی قرارگاه رصد و پایش پروژه‌های این شرکت در استان درپی کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها در سطح استان خبر داد.

وی اظهار کرد: براساس آمار سازمان هواشناسی به نسبت بلندمدت، لرستان ۶۳ درصد کاهش بارندگی داشته که در جایگاه سوم کشور ازنظر کاهش نزولات جوی است.

اکبریان ادامه داد: اگر شرایط به همین شکل باشد در سال ۱۴۰۳ شرایط بی‌سابقه‌ای در استان داریم که لازم است از همین حالا نسبت به بهره‌برداری و استفاده از منابع آبی برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: براساس گزارشات همکاران معاونت بهره‌برداری و توسعه آب شرکت در حال حاضر ۷ شهرستان شامل الیگودرز، ازنا، دورود، بروجرد، خرم‌آباد، پلدختر و کوهدشت دارای شرایط ویژه‌ای هستند و بایستی رصد و پایش منابع آبی این شهرستان‌ها با دقت خاصی پیگیری شود.

مدیرعامل شرکت آبفا لرستان خاطرنشان کرد: امسال چهارمین سال است که وضعیت بارندگی‌ها مناسب نبوده و بایستی برای تابستان آینده از همه ظرفیت‌های استانی و ملی استفاده کنیم.

این مسئول یادآور شد: در بحث توازن(عرضه و تقاضای آب) شهرستان‌هایی که اشاره کردیم شرایط ویژه‌ای دارند که لازم است علاوه بر تمهیدات شرکت آبفا سایر دستگاه‌های متولی نسبت به انجام وظایف خود از جمله رعایت الگوی کشت اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *