عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۴ ۱۴:۴۱

راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در همدان

همدان - مریم قاسمی،خبرنگارعصررسانه : فرمانده انتظامی استان همدان از راه‌اندازی پلیس امنیت اقتصادی خبر داد و گفت: مردم فساد اقتصادی را به شماره 096300 اعلام کنند.

سردار سلمان امیری با اشاره به اینکه طی ۹ ماه امسال ۴ درصد افزایش سرقت داشتیم، گفت: ۴۶ باند سرقت فعال در استان منهدم شد و ۴۲۴ سارق حرفه‌ای دستگیر شد. وی با اعلام اینکه در ۹ ماه نخست امسال ۸۶۸ هزار و ۷۴۷ تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شد، اظهار کرد: تعداد تماس‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش دارد که ۳۲۱ هزار و ۵۸۷ تماس عملیاتی شد و ۳ درصد نسبت به سال قبل میزان تماس‌های عملیاتی بیشتر شده است. وی با اشاره به راهنمایی و ارشاد ۵۲۵ هزار و ۲۲۲ مورد طی ۹ ماه امسال عنوان کرد: در ۹ ماه امسال برابر آمار ثبت شده در سامانه پلیس ۱۷ هزار و ۳۶۳ مورد طرح‌های انتظامی اجرا شده است که ۲۶ مورد طرح مناسبتی است. سردار امیری با بیان این جمله که ترمز سرقت در استان طی دو ماه گذشته کشیده شده است، بیان کرد: در مجموع سرقت‌ها از ابتدای سال تاکنون افزایش ۴ درصدی داریم که در زمینه درصد کشف ۷ درصد افزایش داشته‌ایم. سردار امیری در ادامه افزود: ۸ هزار و ۸۸۷ نفر دستگیر شدند که با احکام قضایی به ما ارجاع شده بود و در طرح معتذرین که با حمایت دادگستری اجرا می‌شود ۳ هزار و ۸۴۷ فقره پرونده در این طرح به مصالحه رسید که ۷۰ درصد است. وی با بیان اینکه ۲۱۳ نفر در کلانتری‌ها در راستای استانداردسازی تعامل رفتار کار می‌کنند، تصریح کرد: پاسگاه بابانظر و کلانتری ۲۱ استادان افتتاح شده است. فرمانده انتظامی استان به برقراری ۶ هزار و ۷۲۵ مورد تماس با سامانه ۱۹۷ اشاره و بیان کرد: پلیس امنیت اقتصادی راه‌اندازی شده است و مردم می‌توانند هر موضوعی در مورد فساد اقتصادی را با تماس با شماره ۰۹۶۳۰۰ اعلام کنند.
سردار امیری شماره تماس پلیس فتا را ۰۹۶۳۸۰ اعلام کرد و با بیان اینکه مردم می‌توانند مشکلات و جرایم در حوزه فضای مجازی و اینترنتی را اعلام کنند، افزود: در حوزه امنیت اقتصادی، ۳۱۰ میلیارد تومان ارزش ریالی کالاهای کشف شده بود که نسبت به مدت مشابه ۱۸ درصد افزایش دارد و در سال جاری ۸ درصد افزایش پرونده‌های بالای صد میلیون تومان داشتیم که پرونده‌های اقتصادی ۱۲ درصد رشد دارد و پرونده‌های بالای یک میلیارد تومان ۱۴۷ درصد رشد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021