عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۰۶:۳۰

رشد ۱۵۸ درصدی اسناد مالکیت صادره اراضی کشاورزی در سال ۱۴۰۲

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: جمع کل اسناد مالکیت دولتی صادره در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۲۲۰ هزارو ۶۷۷ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ رشد ۴۵ درصدی داشته است.حسن بابایی درباره آمار عملکرد ارائه خدمات ثبتی سازمان ثبت اسناد در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ گفت: ۸۷ میلیون و ۲۵۳ هزارو ۵۳۳ مورد تعداد کل خدمات ثبتی ارائه شده در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ است و ۸۶ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۳۰۴ مورد تعداد خدمات ثبتی الکترونیک ارائه شده در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ بوده که سهم خدمات الکترونیک از کل خدمات ۹۹.۷ درصد است.

وی درباره خدمات ثبتی امور املاک افزود: ۳ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۹۹ سند مالکیت در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ صادر شده و ۴ میلیون و ۷۹۶۴ سند مالکیت در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ صادر شده که در مقایسه با سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است. در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۵۳ هزار و ۶۷۴ اسناد مالکیت صادره قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی بوده که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۱۰۱ هزار و ۶۹۵ مورد بوده ۵۱ درصدی رشد داشته است.
بابایی اضافه کرد: اسناد مالکیت صادره قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲،۱۳۹ هزار و ۱۵۱ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۱۱۷ هزار و ۴۴۰ مورد بوده ۱۸ درصدی رشد داشته است. اسناد مالکیت صادره اراضی کشاورزی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۱۳۲ هزار و ۸۵۵ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۵۱ هزار و ۴۷۵ مورد بوده ۱۵۸ درصدی رشد داشته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اسناد مالکیت صادره موقوف در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۳۸ هزار و ۸۷۰ مورد و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۲۸ هزار و ۹۶۸ مورد بوده رشد ۳۴ درصدی داشته است. اسناد مالکیت صادره اراضی موات در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۴۲۶۳ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۳۲۹۰ مورد بوده ۳۰ درصدی رشد داشته است.
وی ادامه داد: تقاضای پذیرفته شده ثبت ملک در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۶۳ هزار و ۳۲۹ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۳۸ هزار و ۸۹۶ مورد بوده ۶۳ درصدی رشد داشته است. املاک تحدید حدود شده در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۹۰ هزار و ۸۲۸ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۶۴ هزار و ۲۰۷ مورد است ۴۱ درصدی رشد داشته است.
بابایی در ادامه گفت: تفکیک‌های انجام شده در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۴۵۷ هزار و ۱۲۸ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۳۵۸ هزار و ۶۳۴ مورد بوده رشد ۲۷ درصدی داشته است. افرازهای انجام شده در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۵۵۸۹ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۳۹۹۳ مورد بوده رشد ۴۰ درصدی داشته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره خدمات ثبتی املاک دولتی اظهار کرد: جمع کل اسناد مالکیت دولتی صادره در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۲۲۰ هزار و ۶۷۷ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۱۵۱ هزار و ۷۴۱ مورد بوده رشد ۴۵ درصدی داشته است. اسناد مالکیت صادره شرکت‌های دولتی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۱۰ هزارو ۲۹۲ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۷ هزار و ۴۷۹ مورد بوده، رشد ۳۸ درصدی داشته است.
وی افزود: اسناد مالکیت صادره مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۲۱ هزار و ۱۸۲ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۱۲ هزار و ۳۴۸ مورد بوده رشد ۷۲ درصدی داشته است. اسناد مالکیت صادره وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۱۵۵ هزار و ۹۱۰ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۱۰۱ هزار و ۱۱۵ مورد بوده، رشد ۵۴ درصدی داشته است.بابایی درباره عملکرد سامانه ثبت الکترونیکی قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی اظهار کرد: تعداد پرونده‌های تشکیل شده در این زمینه از ابتدا تاکنون ۳ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۱۵ مورد بوده و تعداد پرونده‌های تأیید شده از ابتدا تاکنون ۳ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۹۳۷ مورد بوده است.وی افزود: پاسخ به استعلام دفاتر اسناد رسمی در کمتر از دو روز (الکترونیک) انجام می‌شود. صدور رأی در هیأت‌های تعیین تکلیف در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲، ۳۴۳ هزار و ۲۰۵ مورد است و در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ که ۲۱۳ هزار و ۲۵۸ مورد بوده، ۶۱ درصد رشد داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021