عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۴:۲۶

رهبر انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره):مشارکت خوب مردم در انتخابات مایه سرافرازی جمهوری اسلامی است

رهبر معظم انقلاب اظهار داشتند: مشارکت خوب مردم در انتخابات مایه سرافرازی جمهوری اسلامی است.در سالروز عید سعید غدیر خم و در آستانه‌ انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، جمعی از مردم پنج استان کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.مهمترین بخش‌های فرمایشات رهبر انقلاب در این مراسم به شرح زیر است: از اینکه مردم عزیز این عید عزیز را به شکل مردمی در خیابان ها برگزار می‌کنند و برای عید غدیر جشن می‌گیرند صمیمانه تشکر می‌کنم، ابتکار مردمی خوبی است.از طرفی هم شور و شوق انتخاباتی بین مردم مطرح است، ایام حساسی است که با عید غدیر مصادف شده است باید از خداوند توفیق بخواهیم تا بر طبق وظیفه کار خود را انجام دهیم.

در موضوع عید غدیر که روز اعلام خلافت امیرالمؤمنین علی ابن ابی‌طالب (علیه السلام) است، یک تعبیر قرآنی در این روز خیلی چشم‌گیر و حساس است. در اول سوره‌ مائده می‌فرماید الیوم یئس الذین کفروا من دینکم؛ یعنی روز اعلام جانشینی امیرالمؤمنین روزی است که کفار مأیوس شدند از اینکه بتوانند دین مبین اسلام را قلع و قمع کنند.چرا کفار مأیوس شدند؟ این به خاطر تداوم حاکمیت سیاسی اسلام است. یک وقت عقیده‌ اسلامی هست، عمل اسلامی هست اما سیاست اسلامی نیست. حاکمیت اسلامی نیست. وقتی حاکمیت اسلام به وجود آمد روح اسلام تحقق واقعی پیدا خواهد کرد. روح اسلام امامت است.
امامت معنایش این است که این رسالت پیغمبر در دل مردم، در اندیشه‌ مردم و در عمل و کارکرد مردم اجرا می‌شود. این معنای امامت است.
سه روز دیگر ملت ایران در یک آزمون قرار می‌گیرد.یکی از چیزهایی که جمهوری اسلامی را بر دشمن خود فائق می‌کند انتخابات است.
مشارکت مردم در ذات جمهوری اسلامی است.
در هر انتخاباتی که مشارکت کم بوده، زبان ملامت دشمنان دراز بوده است.مشارکت فقط برای شهرهای بزرگ نیست، در روستاها و بخش‌ها مردم باید مشارکت کنند تا جمهوری اسلامی سرافراز شود.رئیسی عزیز به مبانی انقلاب و نظام اعتقاد راسخ داشت.دولت سیزدهم از ظرفیت‌های کشور خوب استفاده کرد.
هوش و استعداد ذاتی ایرانی از ظرفیت‌های کشور است.کسی که توانایی استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور را داشته باشد اصلح است.
جمهوری اسلامی نشان داده بدون تکیه به بیگانگان می تواند پیش برود و پیش رفته است.
از اول اعتقاد به تعامل با تمام دنیا الا یکی دو استثنا داشته‌ام.هرکس به ایران قوی علاقه‌مند است باید در انتخابات شرکت کند.
نامزدها با خداوند خود عهد کنند که اگر موفق شدند؛ از افرادی که ذرّه‌ای با انقلاب فاصله دارند استفاده نکنند.آنکه تصور کند بدون لطف آمریکا نمی توان قدم از قدم برداشت او خوب مدیریت نخواهد کرد.به گزارش ایرنا، این‌ مراسم با عنوان جشن «ولایت و اخوت» و با حضور مردم استان‌های گیلان، مرکزی، کهگیلویه‌وبویراحمد، خراسان شمالی و خانواده‌های شهدا و خدام آستان مقدس حضرت شاهچراغ فارس، با ذکر و مدح امیرالمومنین علی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.مراسم جشن «ولایت و اخوت» هم‌اکنون به صورت زنده از رسانه KHAMENEI.IR و شبکه اول سیما در حال پخش است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021