عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۰:۱۱

سخنگوی دولت: تجارت خارجی ایران به ۱۲۶ میلیارد دلار رسید

سخنگوی دولت با بیان اینکه تجارت خارجی ایران طی ۱۰ ماهه امسال ۱۲۶ میلیارد دلار بوده است، گفت: این میزان نسبت به ۱۰ ماهه پارسال ۲.۴ درصد رشد کرده و تراز هم ۱۷ درصد مثبت است

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با تبریک روز جوان به همه جوانان کشور و همچنین فرا رسیدن نیمه شعبان گفت: شورای عالی جوانان و نوجوانان این هفته به ریاست رئیس جمهور تشکیل می شود و قرار است بسته های حمایتی در راستای ازدواج و اشتغال جوانان و حضور آنها در تصمیم گیری و تصمیم سازی به تصویب برسد.وی ادامه داد: همچنین جوانان برتر در ۱۰ رشته مختلف پس از ارزیابی های مختلف شناسایی شده اند که در هفته جوان این جشنواره برگزار می شود.
بهادری جهرمی بیان داشت: در جلسه اخیر هیأت دولت آیین نامه ای در راستای قانون بیمه کارگران ساختمانی تصویب شد تا دهک های یک تا ۳ و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت حق بیمه معاف شوند. وی خاطرنشان کرد: آیین نامه یکپارچه سازی خدمات زنان سرپرست خانوار در راستای حمایت از آنها در دولت تصویب شد تا همه این خدمات ساماندهی شود و توزیع عادلانه تر این خدمات را داشته باشیم. سخنگوی دولت درباره تغییر سود سپرده ها گفت: نرخ سود در شورای پول و اعتبار تغییر نکرده و تنها امکان انتشار اوراق پروژه های خاص برای دوره محدودی و به صورت موردی متشر شده است.
بهادری جهرمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در رابطه با ادعای تراز تجارت خارجی گفت: تجارت خارجی ۱۰ ماهه امسال ۱۲۶ میلیارد دلار بوده که نسبت به ۱۰ ماهه پارسال ۲.۴ درصد رشد کرده و تراز هم ۱۷ درصد مثبت است.وی ادامه داد: ما یک تراز ارزشی داریم و یک تراز وزنی، در برخی گروه های خاص کالایی ممکن است قیمت ها به نرخ متداول جهانی برگردد که ارزش تجارت کاهش یابد، مهم این است که مجموع تجارت خارجی اعم از ارزشی و وزنی مثبت است.سخنگوی دولت درباره برنامه های دولت برای حمایت از جوانان بیان کرد: در هیات وزیران با کاهش ۱۰ ساله متوسط سن وزیران نسبت به دولت قبل شاهد حضور تعداد زیادی از جوانان متولد پس از انقلاب در دولت سیزدهم هستیم که وزرای راه، ارشاد، ارتباطات، سخنگوی دولت و برخی معاونان رئیس جمهور از جمله آنها هستند. بهادری جهرمی با اشاره به اینکه در زمینه ثبت شرکت های دانش بنیان شاهد رشد ۳ برابری نسبت به سال گذشته هستیم، بیان داشت: تسهیلات مالیاتی نیز به آنها تعلق گرفته است. وی اظهار داشت: جوانان وقتی می بینند رئیس جمهور در سفرهای خارجی با خود محصولات دانش بنیان را می برد و منشا فروش و بازاریابی محصولات نخبگان می شود، امیدوار می شوند و این یعنی حمایت عینی از جوانان کشور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *