عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۰۸:۲۹

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: شورای نگهبان تحت تاثیر فشارها قرار نمی‌گیرد

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: شورای نگهبان نشان داده است که در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات به هیچ وجه تحت تأثیر فضاسازی‌ها و فشارها قرار نمی‌گیرد و به مسئولیت شرعی خودش عمل می‌کند.حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به اینکه آخرین روز از مهلت اولیه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری بود، اظهار کرد: شورای نگهبان متشکل از ۶ فقیه عادل و شش حقوقدان متعهد و متدین است که به دقت پرونده داوطلبان را بررسی کرده و درباره صلاحیت آنان اعلام نظر می‌کند

وی بیان کرد: نباید رویه به این گونه باشد که اگر نظر شورای نگهبان مطابق با نظر ما بود، آن را قبول داشته باشیم و در غیر این صورت، شورای نگهبان را زیر سوال ببریم. کسانی که بعد از عدم احراز صلاحیت، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار می‌دهند، عملاً این کارشان نشان دهنده آن است که برخی از سازوکارهای قانونی کشور را قبول ندارند.عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شدند، سازوکارهای قانونی کشور را پذیرفتند که از جمله سازوکارهای قانونی ما وجود نهاد شورای نگهبان، قانون اساسی و قانون انتخابات است. داوطلبان بر اساس این سازوکارها وارد میدان انتخابات شدند و بنابراین کسی که این سازوکارها را پذیرفته است، باید نسبت به هر نوع اعلام نظر شورای نگهبان تمکین کند .

و نباید اینگونه باشد که اگر نظر شورای نگهبان به نفع او بود تمکین کند و در غیر این صورت علیه شورای نگهبان هجمه کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رجل سیاسی، مذهبی، مدیر، مدبر بودن و دیگر شرایط ریاست جمهوری را شورای نگهبان باید تشخیص دهد. نکته مهم دیگر آن است که وزن بسیاری از افرادی که داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری شدند، در حد جایگاه ریاست جمهوری نیست.

++

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021