عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۱۸

سخنگوی وزارت امور خارجه: آمریکا قدردان اقدام منطقی و توأم با مسئولیت ایران باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران در نتیجه رفتار غیرمسئولانه آمریکا، انگلستان و پیشگیری از جنایت رژیم صهیونیستی و در راستای دفاع از امنیت ملی خود حرکت کرده و منطبق قوانین مقررات بین المللی پس از اتمام حجت به روش دیپلماتیک در چارچوب دفاع مشروع این حمله صورت گرفت. انتظار آن است دولت‌های دیگر مانند آمریکا اقدام منطقی و مشروع جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار دهند و قدردان اقدام منطقی و متواضع و توأم با مسئولیت باشند.

نشست خبری ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح دیروز با حضور اصحاب رسانه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری در مورد عملیات موفق حمله تلافی‌جویانه و تنبیه صهیونیست‌ها آمریکایی‌ها از پاسخ دیپلماتیک گفت: تحول مهمی در روزهای اخیر رخ داده و اینکه موضع آمریکایی‌ها چیست و چه تحلیلی درباره اقدام دیپلماتیک آمریکایی‌ها خواهد بود زودهنگام است. جمهوری اسلامی یک قدرت مقتدر و امنیت آفرین است اقدام ایران در حمله به برخی از مقرهای نظامی در سرزمین اشغالی برای دفاع از خود در چارچوب دفاع مشروع ذیل ماده ۵۱ سازمان ملل انجام گرفت. جمهوری اسلامی و دستگاه دیپلماسی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در رخداد و واکنش مشروع به اقدام تجاوزگراینه رژیم صهیونیستی به روشی کاملا منطقی و مسئولانه عمل کردند.
وی با بیان اینکه هشدارهای لازم را به روش دیپلماتیک دادیم و پس از اتمام حجت مقتدرانه عمل کرده و پس از آن نیز حرفه‌ای عمل خواهیم کرد، گفت: جمهوری اسلامی به دنبال فعالیت تنش آفرین نیست. جمهوری اسلامی برای ایجاد بازداراندگی در برابر هر اقدام غیرقانونی و غیر منطقی عمل خواهد کرد اقدام جمهوری اسلامی اهداف نظامی را مورد هدف قرار داد. ایران در نتیجه رفتار غیرمسئولانه آمریکا، انگلستان و پیشگیری از جنایت رژیم صهیونیستی و در راستای دفاع از امنیت ملی خود حرکت کرده و منطبق قوانین مقررات بین المللی پس از اتمام حجت به روش دیپلماتیک در چارچوب دفاع مشروع این حمله صورت گرفت. انتظار آن است دولت‌های دیگر مانند آمریکا اقدام منطقی و مشروع جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار دهند و قدردان اقدام منطقی و متواضع و توأم با مسئولیت باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021