عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۱:۵۰

سردار هم نتوانست جلوی اشک‌های جهانبخش را بگیرد

علیرضا جهانبخش در بازی پلی‌آف لیگ اروپا پنالتی حساسی را از دست داد که به قیمت حذف تیمش مقابل رم تمام شد. در شب شکست فاینورد مقابل رم، ورزشگاه المپیکو شاهد چهره پر از حسرت و ماتم علیرضا جهانبخش، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، بود.

نماینده هلند شب گذشته در بازی برگشت دور پلی‌آف لیگ اروپا مقابل رم قرار گرفت. دیدار دو تیم در بازی رفت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید و این نتیجه در بازی برگشت هم تکرار شد.با گلزنی سانتیاگو خیمنز در دقیقه ۵ برای فاینورد و لورنزو پلگرینی در دقیقه ۱۵ برای رم، این بازی تا پایان ۹۰ دقیقه با تساوی به پایان رسید. بازی در وقت‌های اضافه هم با همین نتیجه دنبال شد تا تکلیف تیم صعود کننده در ضربات پنالتی مشخص شود.
پیش از اینکه بازی به پنالتی برود، علیرضا جهانبخش با نظر آرنه اسلات به نیمکت‌نشینی در این بازی پایان داد و به جای متس ویه‌فر وارد بازی شد. جهانبخش نمی‌دانست، ولی قرار بود در یکی از سخت‌ترین شب‌های دوران فوتبالی‌اش به چالش کشیده شود.هافبک ایرانی فاینورد برای نزدیک به ۲ دقیقه در زمین حضور داشت تا اینکه با سوت پایان نیمه دوم وقت‌های اضافه، نوبت ضربات سرنوشت‌ساز پنالتی رسید. جهانبخش سومین پنالتی‌زن فاینورد در این بازی بود. پس از اینکه لئاندرو پاردس و آئسه یوئدا موفق به گلزنی شدند، به ترتیب روملو لوکاکو و دیوید هانکو این ضربات را از دست دادند. در سومین ضربه پنالتی برای رم برایان کریستانته موفق به گلزنی شد تا بالاخره نوبت به پنالتی حساس جهانبخش برسد.کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران مانند سبک همیشگی خود توپ را روی نقطه پنالتی محوطه جریمه کاشت و سه قدم به عقب رفت. پس از چند ثانیه مکث او با ضربه پای راست که ارتفاع خیلی زیادی هم نداشت به سمت راست دروازه‌بان ضربه زد که میله اسویلار دست او را خواند و با تشخیص درست جهت ضربه، موفق به مهار آن شد. جهانبخش به تقلید از سبک پنالتی دیدنی خود در بازی مقابل ژاپن، سعی کرد این ضربه را مقابل رم هم تکرار کند، اما تلاش او بدون ثمر بود. در واقع قدرت کمتر ضربه علیرضا در بازی دیشب موجب شد تا شوت سنگین او مقابل ژاپن تکرار نشود و دروازه‌بان رم راحت‌تر بتواند ضربه او را مهار کند.جهانبخش با خشم زیاد به سمت همبازیانش در میانه میدان برمی‌گشت که تصاویر تلویزیونی خشم او را نشان دادند که برای بروز عصبانیتش فریاد کشید. بعد از این ضربه حسام عوار از رم و کوییلیندشی هارتمن از فاینورد موفق به گلزنی شدند تا نوبت ضربه تعیین کننده نیکولا زالفسکی برسد.بازیکن ۲۲ ساله رم کاملا مشابه پنالتی پرقدرتی که جهانبخش در بازی ایران در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا وارد دروازه ژاپن کرده بود، موفق شد دروازه فاینورد را باز کند تا حکم سقوط تیم هلندی را امضا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *