عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۹:۲۶

سردیس پدر ورزش‌های نوین در پایتخت نصب شد

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از نصب سردیس استاد «میرمهدی ورزنده» پدر ورزش نوین ایران در این منطقه خبر داد.مصطفی علیپور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ روز سه شنبه با بیان این مطلب افزود: در راستای اجرای پروژه‌های توسعه و هویت محله ای، این منطقه اقدام به طراحی و اجرای سردیس استاد میرمهدی ورزنده در خیابان ورزنده کرد.

وی تصریح کرد: تندیس‌ها و نمادهای نصب شده در میدان ها و معابر اصلی یک شهر می تواند بیانگر بخشی از فرهنگ، نماد و یا ویژگی‌های آن باشد، یکی از اجزای مهم و با ارزش در شهر که نگاه هر شهروندی را به خود جلب می کند، نصب تندیس ها و سردیس ها هستند که به شهر هویت بخشیده و در صورت هماهنگی اجزای هر شهر با ارزش های فرهنگی، اجتماعی و روانی شهروندان، حس قوی از مکان ایجاد می کند. معاون شهردار منطقه هفت ضمن اشاره به طراحی و اجرای این تندیس در اداره زیباسازی این منطقه، یادآور شد: امروزه در دنیا، نصب انواع تندیسهایی که از شخصیت های تاریخی اثرگذار و بزرگان هر منطقه، طراحی و در میادین با چشم اندازهای مهم شهری نصب می شود، از آن رو که موجب شکل گیری نوعی هویت ملی و فرهنگی شده و حتی می تواند نوعی الگوپذیری مثبت درجامعه را رواج دهد، از اهمیت خاصی برخوردار است.براساس این گزارش، میرمهدی ورزنده نخستین سرپرست تیم ملی فوتبال ایران بود. تیم ملی فوتبال ایران به سرپرستی وی در سال ۱۳۰۵ برای انجام چند بازی راهی آذربایجان شد.

استاد میر مهدی ورزنده را به عنوان پدر ورزش مدرن می‌دانند و درس تربیت بدنی ایران در مدارس، در سال ۱۳۰۶ به همت وی در مجلس به تصویب رسید. او در سال۱۳۶۱ در گذشت و در شهر استانبول ترکیه به خاک سپرده شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021