عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۶ ۱۰:۰۸

سی‌ان‌ان: بایدن مسیر سخت‌تری برای شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴ پیش رو دارد

«سی‌ان‌ان» در تحلیلی از انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، نوشت: جو بایدن برخلاف انتخابات ۲۰۲۰ که در کل رقابت‌ها مقابل دونالد ترامپ مورد حمایت واقع می‌شد، این بار مسیر سخت‌تری پیش رو دارد و رقیب وی شانس بالایی برای بازپس گیری کاخ سفید دارد.

تارنمای این رسانه آمریکایی در گزارش خود با اشاره به محبوبیت پایین بایدن و عقب ماندن وی از ترامپ در ایالت‌های تاثیرگذار، یادآوری کرد: بر خلاف سال ۲۰۲۰ که ترامپ تقریبا هیچ نکته مثبتی برای پیروزی مقابل بایدن نداشت، ‌اعتماد آمریکایی‌ها به این سیاستمدار جمهوریخواه برای حل بحران های اقتصادی و مرزی و همچنین حمایت طرفدارانش با وجود پرونده‌های جنایی، موضوعاتی است که کار را برای بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ سخت می کند.
سی ان ان اضافه می کند: رقابت میان بایدن، ‌نامزد دموکرات ها و ترامپ، ‌نامزد جمهوریخواهان اولین رقابت مجدد بین یک رئیس جمهوری فعلی و یک رئیس جمهوری سابق از سال ۱۸۹۲ است.
این گزارش با اشاره به نظرسنجی هایی که در هفته گذشته منتشر شد نوشت: نظرسنجی‌های نیویورک تایمز/ کالج سینا، سی‌بی‌اس نیوز/ یوگاو، فاکس نیوز و وال استریت ژورنال، همگی با اختلاف ۲ تا ۴ امتیاز، درصد بیشتری از آرا را به ترامپ دادند.این نظرسنجی ها در کنار هم تصویری از یک رئیس فعلی مشکل دار را ترسیم می کنند. موضوع فقط این نیست که بایدن در برابر رقیب خود در انتخابات عمومی وضعیت بدتری نسبت به هر رئیس جمهوری فعلی (به استثنای ترامپ در سال ۲۰۲۰) در ۷۵ سال گذشته دارد؛ بلکه موضوع این است که در طول مبارزات انتخاباتی ۲۰۲۰، هیچ برتری برای ترامپ قابل تصور نبود و هیچ نظرسنجی قابل توجهی نشان نمی داد که ترامپ در سطح ملی از بایدن جلوتر است.
سی ان ان یادآوری می کند: همچنین در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰، ایالت هایی که بایدن را در صدر فهرست الکترال کالج قرار دادند (آریزونا، جورجیا و ویسکانسین) هر کدام کمتر از یک امتیاز تعیین شدند و او حاشیه خطای بسیار کمی داشت.
این گزارش می افزاید: رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا امروز نسبت به چهار سال پیش در وضعیت بسیار بدتری در ایالت‌های میدان نبرد قرار دارد. او در آخرین نظرسنجی از آریزونا، جورجیا و نوادا با پنج امتیاز یا بیشتر از ترامپ عقب بوده است. این در حالی است که از سال ۲۰۰۴ تاکنون هیچ یک از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری، نوادا را از دست نداده است. بر اساس این گزارش، اگر بایدن همه این ایالت ها را هم ببازد، در صورتی که در رقابت هایی که در سال ۲۰۲۰ موفق شده بود، بار دیگر پیروز شود همچنان می تواند برنده انتخابات شود. این شرایط به او کمک می کند آرای انتخاباتی را ۲۷۰ بر ۲۶۸ به پایان برساند.
سی ان ان یادآوری می کند: اما مشکل بایدن این است که او در ایالتی مانند میشیگان عقب مانده است. میانگین نظرسنجی‌هایی که در ۶ ماه گذشته با استانداردهای سی ان ان برای انتشار مطابقت دارد، رتبه او را چهار امتیاز کم کرده است. به عبارت دیگر، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر ترامپ در ایالت‌هایی که برای پیروزی در کالج الکترال و ریاست‌جمهوری، هر چند با امتیاز اندک لازم ارزیابی می شود، پیشی گرفته است.
این گزارش اضافه می کند: در حالی که آمریکایی‌ها عمده‌ترین مشکلات پیش روی این کشور را اقتصاد و مهاجرت می دانند، ‌ترامپ در نظر آن ها در هر ۲ موضوع به طور قابل توجهی بیشتر از بایدن قابل اعتماد است. این امکان وجود دارد که اگر احساسات مصرف‌کنندگان آمریکایی بهبود یافته یا بحران گذرگاه‌های مرزی کاهش یابد، بایدن بتواند علیه ترامپ موضع بهتری بگیرد. اما حتی این موضوعات هم نمی تواند کمک چندانی به این سیاستمدار دموکرات بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021