عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۰۸:۳۰

سید حسن نصرالله: نشانه های شکست اسراییل در غزه مشهود است

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی امروز خود تصریح کرد که نشانه‌های شکست رژیم صهیونیستی در غزه کاملاً مشهود است. سخنرانی «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس از دقایقی پیش آغاز شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در این سخنرانی تاکید کرد که امام خمینی رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کردند و این موضع‌گیری تاثیر قابل توجهی در روابط بین‌الملل داشت. همه می‌دانیم که رژیم شاه روابط راهبردی با اسراییل داشت و سفارت اسراییل در تهران مهمترین سفارتخانه‌های تهران بود، اما از زمان انقلاب اسلامی ایران سفارت آن به سفارت فلسطین تبدیل شد و همه گروه‌های ایرانی به مخالفت با رژیم صهیونیستی روی آوردند. به همین علت جنگ و محاصره گسترده ضد ایران اعلام شد که البته این یکی از دلایل است. دلیل دیگر تجاوز طلبی و قصد آمریکا برای چپاول منطقه بود.
دبیرکل حزب الله ادامه داد: امام خامنه‌ای نیز در تمامی مناسبت‌ها بر این موضع‌گیری تاکید می‌کنند و در مراسم یادبود شهدای کنسولگری ایران در سوریه نیز بار دیگر بر این موضوع تاکید کردند. مراجع دینی ما نیز بر دشمنی با رژیم صهیونیستی تاکید دارند. دشمنی با رژیم صهیونیستی فراتر از رویکردهای حزبی است.
وی ادامه داد: دولت جمهوری اسلامی ایران جانفشانی‌های زیادی در رابطه با این موضع‌گیری در ابعاد سیاسی و اقتصادی و جتماعی انجام داده و ترورهای زیادی در ایران به همین علت صورت گرفته که تازه‌ترین آنها ترور سردار زاهدی فرمانده شهید بود. ایران تاکنون مذاکرات و دیدار مستقیم با طرف‌های آمریکایی را رد کرده است و حتی در پرونده حساسی که دارد نیز با آمریکا به صورت مستقیم مذاکره نکرده است. نصرالله تاکید کرد: ترامپ چند بار اعلام کرد که حاضر است با ایران وارد مذاکره شود تا تفاهم حاصل شود اما ایران فریب آمریکایی ها را نخورد. ایران تاکنون گفت و گو در خصوص پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا را رد کرده است، ایران هرگز درباره پرونده‌های منطقه‌ای با آمریکا وارد مذاکره نمی‌شود و اگر بخواهد مذاکراه کند، آشکارا مذاکره می کند.
نصرالله ادامه داد: حرف سخیفی وجود دارد که هر اتفاقی که در منطقه رخ می‌دهد از جمله عملیات طوفان الاقصی بخشی از سناریوی آمریکایی ایرانی برای ساماندهی اوضاع منطقه است، حتی برخی تلاش می کنند شکست اسراییل در سال ۲۰۰۶ را نیز ناشی از این تفاهم بدانند. طبعا آنها نمی خواهند بپذیرند که اسراییل در این جنگ شکست خورده است. آن ها پیروزی‌های مقاومت را بر اساس این سناریوی غلط تفسیر می کنند. در روزهای اخیر هم این موضوع را زیاد شنیده ایم. آیا ممکن است که ایران شرایط اقتصادی سختی را در این خصوص بپذیرد و فشار زیادی بر پول ملی آن وارد شود، اما این گونه ادعا شود که این یک سناریو بین ایران و آمریکا است؟ موضع جمهوری اسلامی ایران قاطع است و خون شهدا این موضع را تثبیت کرده است. چطور ممکن است تحولات دریای سرخ و بسته شدن بندر ایلات ومحاصره رژیم صهیونیستی و هدف قرار گرفتن کشتی های آمریکایی و انگلیسی بازی باشد؟
وی ادامه داد: ایران در مواضع خود از سال ۱۹۷۹ پشتیبان واقعی تمام کسانی است که با رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند و با این پشتیبانی بسیاری از معادلات را تغییر داده است و بسیاری از طرح‌های توسعه طلبانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را به شکست کشانده و موقعیت گروه‌های مقاومت در منطقه را تثبیت و تقویت کرده و عزیزترین مردان و شخصیت‌های خود را در این راه فدا کرده است که از جمله آنها سرادر شهید قاسم سلیمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021