عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۳ ۰۸:۳۹

شوک نظامی به مسکو

آمریکا و گروهی از متحدانش اعلام کردند که پنج سامانه دیگر ضد هوایی به اوکراین ارسال می‌کنند و در ماه‌های آینده نیز ده‌ها سامانه تاکتیکی ضد هوایی به این کشور تحویل خواهند داد.سران آمریکا، هلند، آلمان، ایتالیا، رومانی و اوکراین بامداد چهارشنبه در بیانیه مشترکی که در تارنمای کاخ سفید منتشر شد، اعلام کردند: ما متعهد هستیم که کمک‌های دفاع هوایی بیشتری به اوکراین بدهیم تا در مقابل تهاجم مداوم روسیه از خود دفاع کند.

این کشورها اعلام کردند که چهار سامانه پاتریوت و قطعات آنها توسط آمریکا، آلمان، رومانی و هلند به اوکراین تحویل می‌شود و ایتالیا نیز یک سامانه دیگر SAMP-T در اختیار کی‌یف قرار خواهد داد.
این بیانیه مشترک حاکی است: این پنج سامانه راهبردی دفاع هوایی به حفاظت از شهرها، غیرنظامیان و سربازان اوکراین کمک می‌کند.بر اساس این بیانیه، آمریکا و شرکایش قصد دارند در ماه‌های آینده ده‌ها سامانه تاکتیکی دفاع هوایی از جمله NASAMS, HAWKs, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS و گپارد در اختیار اوکراین قرار دهند. برخی متحدان از جمله کانادا، نروژ، اسپانیا و انگلیس همچنان نقشی محوری در تامین این سامانه‌ها خواهند داشت و بسیاری دیگر از حامیان اوکراین نیز سامانه‌های رهگیری به این کشور خواهند داد.
در این بیانیه مشترک آمده است: ما از ائتلافی متشکل از بیش از ۵۰ کشور که همچنان به ارائه کمک به اوکراین ادامه می‌دهند، قدردانی می‌کنیم.
این بیانیه اعلام کرد که شرکا و حامیان اوکراین وعده داده‌اند که بیش از یک میلیارد دلار به دفاع هوایی اوکراین کمک کنند.در پایان این بیانیه آمده است: پیام ما به مسکو و دنیا روشن است: حمایت ما از اوکراین، قوی و تزلزل‌ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021