عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۰:۲۷

صدور جریمه ۲ میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه اپل

اتحادیه اروپا روز دوشنبه، جریمه ۱.۸۴ میلیارد یورویی (۲ میلیارد دلار) علیه اپل به دلیل مانع تراشی برای رقیبان خود در پخش موسیقی آنلاین در فروشگاه اپ استور، صادر کرد که نخستین جریمه این شرکت آمریکایی به دلیل نقض مقررات این بلوک است.

جریمه پایه ۴۰ میلیون یورویی، به رقم بزرگی تبدیل شد که شامل یک جریمه بازدارنده است. به گفته مارگارت وستاگر، کمیسر رقابت اروپایی، ۱.۸۴ میلیارد یورو معادل ۰.۵ درصد کل گردش مالی اپل است.کمیسیون اروپا در پاسخ به شکایت سال ۲۰۱۹ اسپاتیفای، هفته گذشته اپل را متهم کرد مانع از آن شده است که سرویس پخش موسیقی سوئدی اسپاتیفای و سرویس‌های مشابه، به کاربران درباره گزینه‌های پرداخت خارج از فروشگاه اپ استور، اطلاع دهند.
این کمیسیون روز دوشنبه اعلام کرد محدودیت‌های اعمال شده توسط اپل، شرایط تجاری غیرمنصفانه‌ای ایجاد کرده است. این یک استدلال جدید در پرونده‌های ضد انحصارطلبی به شمار می‌رود و از سوی سازمان ضد انحصارطلبی هلند هم در تصمیمش علیه اپل در یک پرونده سال ۲۰۲۱، مورد استفاده قرار گرفت.اپل در واکنش به این جریمه، اعلام کرد درخواست تجدیدنظر خواهد داد. حکم دادگاه عمومی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ که دومین دادگاه عالی این بلوک است، احتمالا چندین سال زمان خواهد برد. تا آن زمان، اپل باید این جریمه را پرداخت کند و به دستور اتحادیه اروپا عمل کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *