عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۲-۰۴ ۲۰:۱۹

ضرغامی: اجماع جهانی نسبت به مزیت‌های گردشگری ایران شکل گرفته است

وزیر میراث‌فرهنگی گفت: در کنار تحقق اهداف حوزه گردشگری، اجماع جهانی درباره برجستگی‌ها و مزیت‌های ملت ایران در حوزه گردشگری و صنایع دستی ایجاد کرده است.

عزت الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه هئیت دولت، اظهار داشت: دیشب مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی هنرهای سنتی و صنایع دستی فجر با اهدای جوایز سرو سیمین در برج میلاد به پایان رسید.وی افزود: دولت سیزدهم این افتخار را دارد که در حوزه دیپلماسی عمومی در عرصه‌های مربوط به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقدامات موثری را انجام داده است.
وزیر میراث‌فرهنگی گفت: در کنار تحقق اهداف حوزه گردشگری، اجماع جهانی درباره برجستگی‌ها و مزیت‌های ملت ایران در حوزه گردشگری و صنایع دستی ایجاد کرده است.
ضرغامی تصریح کرد: ۱۷ کشور در جشنواره صنایع دستی حاضر شدند، ۲۰۰ اثر برجسته صنایع دستی را ارایه کردند، هنگام اهدای جوایز هنرمندان خارجی با افتخار نسبت به اینکه از جمهوری اسلامی جایزه دریافت می‌کنند، وی سن می‌آمدند.وی تاکید کرد: بالاترین مقام صنایع دستی جهان «سعد قدومی» که در سوئیس مستقر هستند مهمان ما بودند و نسبت به توانمندی‌های جمهوری اسلامی نکات مهمی بیان کردند.
وزیر میراث‌فرهنگی بیان داشت: رئیس WTO بالاترین مقام گردشگری جهان، علی‌رغم جو سنگینی که برای حضور ایشان ایجاد کردند نیز در ایران حضور یافت، ایشان این موضوع را در جلسه با رئیس‌جمهور نیز مطرح کردند. علی‌رغم این اقدامات ایشان در چند پست اینستاگرامی از مردم جهان دعوت کردند که از ایران دیدن کنند.
ضرغامی گفت: تعدادی سیمکارت بدون فیلتر در اختیار اینفوئنسرها، رسانه‌های خارجی و مقامات کشورها که در جشنواره گردشگری حضور یافتند، قرار گرفته است.انعکاس جهانی خوبی نسبت به جشنواره گردشگری ایران شکل گرفت.وی تصریح کرد: تفکیک جشنواره صنایع دستی و گردشگری به این دلیل بود که برنامه‌های گسترده‌ای برای این دو حوزه داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که هر یک از این جشنواره‌ها باید به صورت جدا برگزار شود تا حق مطلب ادا شود.تا کنون بیش از ۵۳ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده است. وزارت راه و شهرسازی، اولویت کار خود را اجرای طرح عظیم نهضت ملی مسکن و اتمام پروژه‌های مسکن مهر عنوان کرده و قرار است تا پایان سال جاری تعداد قابل توجهی از واحدهای در دست ساخت به بهره‌برداری برسد.سقف تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن ۵۵۰ میلیون تومان است که در روزهای اخیر پرداخت اقساط تسهیلات این طرح از حالت یکسان به پلکانی تغییر کرد. به گفته محمدرضا اسماعیلی ـ رییس هیات عامل صندوق ملی مسکن – دولت در تلاش است تا در اسرع وقت پروژه‌های حمایتی را به سر انجام برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *