عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۵-۰۱ ۰۷:۵۲

فاجعه ۳۰۰ میلیاردی، دست‌پخت سوءمدیریت در فولاد!

در شرایطی که فولاد یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ بیست و سوم بوده اما سوءمدیریت شدید در این باشگاه باعث شده که آن‌ها در پایین جدول برای بقا در لیگ برتر بجنگند.فولاد لیگ بیست و سوم را با حواشی فراوان آغاز کرد که نقطه آغاز این حواشی، عدم تمایل هواداران فولاد به همکاری با علیرضا منصوریان بود. عمق این اختلاف جایی بود که این سرمربی نه تنها در مدت زمان حضورش در این تیم مورد حمایت هواداران فولاد قرار نگرفت، بلکه هر روز فشارها بر تیم و باشگاه به ویژه شعبانی مدیرعامل وقت فولاد برای قطع همکاری بیشتر و بیشتر شد تا جایی که التهاب روی سکوها به اوج خود رسید.

اما اعتراض هواداران نیز در جایی بیشتر و بیشتر شد که باشگاه فولاد باتوجه به بودجه اعلام شده به سازمان لیگ فوتبال، برای لیگ بیست و سوم با هزینه‌ای ۳۰۰ میلیارد تومانی بسته شد تا پنجمین تیم پرهزینه لیگ برتر شود. اوج سوء مدیریت در دوره شعبانی اما جایی مشهود می‌شود که فولاد با این هزینه‌ها بدترین و نامتوازن‌ترین ترکیب بازیکنان را دور هم جمع کرد که هر سرمربی‌ای برای چینش ۱۱ بازیکن اصلی‌اش با مشکل مواجه شود. در نهایت همین سوء مدیریت باعث شد که فولاد بدترین شروع تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند و منصوریان پس از سه شکست متوالی به پایان همکاری با فولاد برسد.
در ادامه که عنوان می‌شد فولادی‌ها به دنبال استخدام یک مربی خارجی برای بهبود وضعیت‌شان هستند، کار به مارتینس یک مربی خارجی ناشناخته برای ایرانی‌ها سپرده شد تا این پیرمرد اسپانیایی ناجی فولاد باشد. او کارش را خوب شروع کرد و در دو بازی ابتدایی حضورش اگرچه همچنان فولاد زیبا بازی نمی‌کرد اما به هر زحمتی بود به یک ترکیب ۱۱ نفره برای فولاد رسید و موفق شد دو برد ارزشمند مقابل تیم‌های هوادار و استقلال خوزستان به دست بیاورد. اما این موفقیت مقطعی هم دوامی نداشت و این تیم در دو هفته متوالی برابر شمس آذر و مس رفسنجان متحمل شکست شد. فولاد که با مارتینس عملکردی سینوسی را تجربه کرد، در مجموع ۱۱ بازی لیگ برتر، ۱۵ امتیاز کسب کرد و میانگین امتیاز ۱.۳۶ را به ثبت رساند تا فولاد به زحمت از قعر جدول به رده یازدهم صعود کند.
در میانه‌های فصل مدیریت فولاد به بهرام رضاییان سپرده شد تا او بتواند تیم را از شرایط نا به سامان خارج کند. با این حال رضاییان در آستانه شروع نیم‌فصل دوم با یک تصمیم غیرمنتظره همه را شوکه کرد؛ مدیریت فولاد به جای تقویت تیم که مارتینس بارها اشاره داشت، اقدامی برای جذب نفرات درخواستی او نکرد و در یک کش و قوس، در نهایت تصمیم به اخراج مارتینس گرفت. اگرچه به نظر می‌رسید این مربی اسپانیایی از این تصمیم به شدت ناراحت شده است اما هرگز از این جدایی متضرر نشد چرا که او باتوجه به قراردادی که حتی برای فصل آینده با باشگاه فولاد داشت، از نظر مالی برگ برنده را در اختیار داشت. در پایان گفته شد که باشگاه فولاد خوزستان برای قطع همکاری با مارتینس متعهد شده بود، مبلغ ۲۸۹ هزار و ۲۵۰ یورو را پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021