عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۱-۲۷ ۰۶:۴۸

فرقی نمی‌کند قلعه‌نویی سرمربی باشد یا فرگوسن؛ تیم‌ملی نمی‌توانست ۴ پاس بدهد!

مدرس ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است که با وجود زیرساخت‌های نامناسب در فوتبال ایران فرقی نمی‌کند که امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم‌ملی باشد یا الکس فرگوسن!

مسعود اقبالی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا و حسرت صعود به فینال این دوره از مسابقات با باخت مقابل قطر در مرحله نیمه نهایی، اظهار کرد: برای اینکه تیم ملی فوتبال یک کشور بتواند در هر تورنمنتی موفق باشد، باید از زیرساخت‌های مناسب برخوردار باشد و بازیکنانی داشته باشد که در زمینه تاکتیکی، تکنیکی، فیزیکی، ذهنی و روانی سطح بالایی دارند و می‌توانند شش تا هفت بازی متوالی به میدان بروند.
وی ادامه داد: همچنین کادر فنی تیم‌ملی باید تحلیلی درست از تیم‌های حریف داشته باشد و بداند که سبک بازی، وضعیت بازیکنان تیم‌های حریف، استراتژی، سازمان دفاعی و هجومی تیم‌های رقیب، چگونه است؟
تیم‌ملی خوب آماده شده بود؟
مدرس ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینکه تیم ملی قبل از شروع جام ملت‌های آسیا چند دیدار دوستانه داشت اما هیچ‌یک از مسابقات در حدی نبود که به عنوان یک محک جدی برای شناخت بهتر بازیکنان و تیم تلقی شود، خاطرنشان کرد: ما با وجود حدود ۱۵ بازیکن لژیونر که برخی از آنها دو دوره حضور در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را در کارنامه داشتند به قطر رفتیم و عملا می‌توان عنوان کرد که شناخت تقریبا عمیقی بین بازیکنان وجود داشت.
عملکرد سینوسی تیم‌ملی در مرحله گروهی و حذفی
وی با بیان اینکه گروه تیم ملی در قیاس با سایر گروه‌ها، تقریبا گروه آسانی به شمار می‌رفت، بیان کرد: در دور گروهی جام ملت‌ها با وجود مهره‌های خوب که حدود ۷۰ درصد آنها لژیونر بودند، عملکرد خوبی نداشتیم و تیم ملی با حرکتی سینوسی خود را به دیدار ژاپن رساند و در این دیدار بهترین عملکرد خود را با استراتژی درست در فاز میانی، پرسینگ شدید و دوندگی بالای بازیکنان به نمایش گذاشت و به تیم حریف اجازه نداد که به یک‌سوم دفاعی تیم ملی نزدیک شود. مدرس ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینکه «اگر تیمی قصد دارد در تورنمنتی نظیر جام ملت‌های آسیا قهرمان شود باید به مسائل مختلفی توجه کند،» تصریح کرد: تحلیل از خود، شناخت صحیح بازیکنان، درک نقاط ضعف و قوت تیم خود و تیم‌های حریف، مسائل بسیار مهمی است که باید نسبت به آنها توجه داشت.
چه تیمی‌ می‌تواند به فینال برسد؟
مدرس ارشد AFC با بیان اینکه «تیم ملی در این تورنمنت از ۱۵ تا ۱۶ بازیکن به طور کامل استفاده کرد،» اظهار کرد: بعضا به دلیل تحلیل نادرست و تعویض‌های نامناسب، کار تیم ملی به سختی پیش رفت و توانستیم خود را به مرحله حذفی برسانیم. باید بدانید که اگر یک تیم تا مرحله حذفی بتواند خود را از آسیب‌دیدگی بازیکنان حفظ کند، با عدم اخراج و اخطار و در کل محرومیت روبرو نشود، آمادگی جسمانی خود را در بهترین سطح نگه دارد و با تعویض‌های مناسب توان تیم را تقسیم کند، می‌تواند به راهیابی به مراحل نیمه نهایی و نهایی امیدوار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *