عصر رسانه - روزنامه صبح ایران

۱۴۰۳-۰۴-۲۲ ۱۴:۰۶

قالیباف: مشارکت در انتخابات موجب افزایش امنیت و بازدارندگی می‌شود

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشارکت در انتخابات باعث افزایش امنیت ملی و ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمن می‌شود.محمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف، گفت: هشتم تیر روز انتخابات است که روز انتخابات یعنی روز تصمیم و تغییر انتخابات یعنی روزی که به برکت انقلاب اسلامی و به برکت خون شهدا و امام شهدا، مردم بر سرنوشت خودشان حاکم هستند و برای آینده خودشان تصمیم می‌گیرند.وی بیان کرد: هیچ مسیری دقیق‌تر و علمی تر و بی حاشیه تر از انتخابات برای بهبود وضع کشور نیست. این فرصت پیش روی ملت عزیز ایران است که آینده کشور و فرزندانمان و امنیت و اقتصاد و افتخار کشورمان را سیاست گذاری کنیم و تصمیم بگیریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: سکان قوه مجریه جایی است که باید همه هماهنگی‌ها را انجام دهد و جایی است که باید همه قوانینی را که نوشته می‌شود، عینیت ببخشد و اجرایی کند، وگرنه قانون یک کاغذ بیشتر نیست.
قالیباف اظهار کرد: مشارکت اصل کار است. امروز ارزش مشارکت اهمیت زیادی روی امنیت ملی ما، قدرت ملی و منافع ملی ما است. مشارکت، امنیت ملی ما را بالا می‌برد و در مقابل دشمن بازدارندگی ایجاد می‌کند و طبیعتاً بعد از مشارکت، انتخاب درست خواهد بود و به نابسامانی‌ها سامان می‌دهد و نقاط قوت را حفظ می‌کند و توسعه می‌دهد.وی در ادامه تصریح کرد: اهمیت اقتصاد بر هیچکس پوشیده نیست. همه حرف از اقتصاد و حل مشکلات اقتصادی می‌زنند. ما در عملیات وعده صادق، قدرتی را به ظالمان نشان دادیم که همه وقتی این را نگاه کردند حسرت خوردند و همه به ایرانی بودن خودشان افتخار کردند.
قالیباف گفت: توان ایران در حوزه نظامی با رویکرد بازدارندگی فعال ما است. هرگز قصد تجاوز به هیچ کشوری را نداریم و به دنبال صلح و امنیت هستیم، قدرت ما برای حفظ جهان اسلام است، اما آنجایی که به ما تجاوز کنند پاسخ می‌دهیم. این قدرت اگر پشتوانه توان اقتصادی نداشته نباشد، دیر یا زود بر خواهد نشست.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: موضوع اقتصاد مهم‌ترین ابزار و وسیله برای حفظ استقلال یک کشور است. نباید سفره‌های مردم روز به روز کوچک‌تر شود. وی اظهار کرد: تصمیم سازی یک بحث است و تصمیم گیری یک بحث دیگری است. بنده هیچگاه بدون خرد جمعی تصمیمی نگرفته‌ام. بعد از تصمیم گیری هم اجازه ندادم کسی خلاف خرد جمعی عمل کند. امروز یکی از مشکلات ما در کشور این است که ما صاحبان تجربه و علم و ذی نفعان عرصه‌های مختلف را از تصمیمات کلانمان دور می‌کنیم.وی افزود: ارز نباید چند نرخی باشد. نوسان قیمت یک بحث است، اما اینکه ما ۴ یا ۵ نرخ را به رسمیت بشناسیم یک بحث دیگری است.
قالیباف اظهار کرد: وقتی حرف از رشد اقتصادی می زنیم یعنی این اقتصاد را بزرگ کنیم و تولید اتفاق بیفتد و درآمد ایجاد شود. باید دست و پای دولت را از اقتصاد کوتاه کنیم.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما همه چیز داریم، اما بعضی اوقات از دشمنانمان تمنا می‌کنیم. تحریم حتماً اثر گذار بر اقتصاد ما است. دشمن این راه را برای مبارزه و از پا در آوردن ما انتخاب کرده است. بنده با مذاکره در باره رفع تحریم موافق هستم به شرطی که مذاکره را روش مبارزه بدانیم. در ماده ۶ قانون اقدام راهبردی مجلس به دولت اجازه داده است که به شرط انتفاع اقتصادی، اقدام در برابر اقدام انجام شود.
قالیباف تاکید کرد: تحریم کاغذ پاره نیست، بلکه یک معضل است که باید حل کنیم و ان شاءالله حل می‌کنیم. ما اشکالاتی داریم که باید برطرف کنیم. یا آگاهی لازم را کسانی که باید تصمیم بگیرند نسبت به این موضوع ندارند، یا مدیریت و قدرت مدیریت ندارند، یا هردو را ندارند.وی اظهار کرد: کار نشد ندارد؛ می‌شود و می‌توانیم. ما شهر تهران را با ظرفیت‌های خود شهر اداره کردیم. بنده هیچ وقت در شهرداری تهران اجازه ندادم در بودجه هفتاد سی اجرا نشود. یعنی ۷۰ درصد بودجه باید در حوزه‌های زیرساختی و توسعه کشور برود و ۳۰ درصد بودجه صرف هزینه‌های جاری شود.
قالیباف گفت: باید اقتصاد را پیش بینی پذیر کنیم. اگر اقتصاد قابل پیش بینی شد، قیمت‌ها هم قابل پیش بینی می‌شود. اگر شما به تولید توجه کردید و فرصت به آن دادید و تولید را اقتصادی کردید، حتماً ثبات در قیمت‌ها محقق می‌شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان خطاب به حاضران در جلسه، تاکید کرد: بنده تسهیل گری خواهم کرد و موانع را برمی دارم. امروز اقتصاد به کمک تک تک شما و مردم عزیز نیاز دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پذیرش آگهی

چاپ انواع آگهی روزنامه های کثیرالانتشار

پاسخگویی 24 ساعته

پذیرش تلفنی 66973817-021